10 ilde sokağa maskesiz çıkmak yasaklandı!

Corona virüs salgını hasebiyle maskeler tek müddettir hayatımızın tek parçası oldu. Vatandaşlar haneden çıktıklarında maske takmaya itina gösteriyordu ama bu mevzu amaciyla Bir takım sehirlere zorunluluk geldi. 10 şehirde sokağa maskesiz çıkmak yasak duyuru edildi. Hangi şehirlerde sokağa maskesiz çıkmak yasak?

10 şehirde sokakta maske takmak zorunlu! İşte o şehirler

Corona virüs salgınında hergün olay artışlarının nispeten azalmasıyla birlikte normalleşme amaciyla de Bir takım adımlar atılmaya başlanmıştı. Bu çerçevede; Kuaförler, alışveriş merkezleri ve taksiler yakın vakitte tekrar çalışmaya başlamıştı. ama şimdi atılan adım ise 10 şehirde sokağa çıkarken maske takma zorunluluğu getiriyor.

10 şehirde sokağa maskesiz çıkmak yasak oldu. Hangi şehirlerde sokağa maskesiz çıkmak yasak? Adıyaman, Afyonkarahisar, Aydın, Balıkesir, Bartın, Denizli, Düzce, Kastamonu, Muğla ve Uşak. Bu karar İl Hıfzıssıhha Kurulları tarafından alındı. Bununla birlikte maske takılmış dahi olsa sosyal mesafe kuralının netlikle akıllardan çıkmaması gerektiğinin altı çizildi.

Diğer istikametten bu şehirlerin dışında, insan yoğunluğunun çok olduğu Bir takım şehirlerde de belli cadde ve sokaklara aynı yasak getirildi. özellikle salgın döneminin ilerleyen sürecinde, hemide sağlık yetkilileri ayni vakitte da hükümet idaresi maske kullanımına dikkat çekiyor.

10 şehirde sokağa maskesiz çıkmak yasaksokağa maskesiz çıkma yasağı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir