2. elde en çok ilan ‘o’ markadan verildi!

Mayıs ayında corona virüsü salgınının az da olsa denetim altına alınmasıyla birlikte üretimlerine ara veren otomobil sektörü, kademeli olarak üretimlerine tekrar başladı. Türkiye’de sıfır kilometre araç stoklarındaki sıkıntıların da tesiri ile 2.el otomobil piyasası hareketlenmeye başladı.

İLGİLİ HABERİşte mayıs ayının otomobil karnesi!İşte mayıs ayının otomobil karnesi!

RENAULT YİNE LİDER!

Nisan ayının öncüsü var olan Renault markası 2. el ilanlarda corona virüsü sonrası iyileşmelerle birlikte yüzde üç tek yükseliş yaşayarak mayıs ayında da yüzde 17 oranıyla liderliği kimseye kaptırmıyor. Renault markasını sırasıyla Volkswagen, Opel, Fiat, Ford, Hyundai, Toyota, Peugeot, BMW ve Honda markalarına ait modeller izliyor. nisan ayında Mercedes – Benz 2. el ilanları arasında evvel onda yer alırken, mayıs ayında yer almıyor. Mercedes–Benz ilanlarının adina BMW`nin, mayıs ayında tekrar evvel 10 içinde bulunduğu gözlemleniyor.

İLGİLİ HABEROtomobil satışları düştü, kiralama talepleri arttı mı?Otomobil satışları düştü, kiralama talepleri arttı mı?MAYIS’TA OPEL’DEN girişken GELDİ

İlanlara model özelinde bakıldığında Nisan ayında en çok ilanın Renault Clio modeline ait olduğu gözlemlenirken, Mayıs ayında ise en çok duyuru verilen modeller aynı oranla Renault Clio ve Opel Astra oldu. Nisan ayında Opel Astra ilanlarının oranı yüzde dört iken, Mayıs ayında yüzde 5 oranıyla liderliğe müsterek oldu.


SUV’DE LİDER QASHQAI

2. el Arazi/SUV/Pick-up ilanlarının oransal olarak değerlendirmesinde maksimum nispet Nissan Qashqai’nin. Onu sırasıyla Dacia Duster, Kia Sportage, Volkswagen Tiguan yeni sezon modelleri izliyor. Bu ayın sıralaması geçtiğimiz ayın sıralamasıyla aynı.

2016, 2015 ve 2012 MODELLER dahada çok TERCİH EDİLİYOR

Nisan ayında en çok duyuru verilen model senesi yüzde 9 oranıyla 2016 olurken Mayıs ayında ise yüzde 8 oranlarıyla 2016, 2015 ve 2012 yılları oldu.

MAYIS ayi içinde EN ÇOK 50-100 BİN Lira ARALIĞINDA oto BAKTIK…

İlanlar içinde maksimum hissesi %38 oranıyla 50 bin Lira – 100 bin Lira aralığındaki otomobiller yer alıyor. Geçtiğimiz Nisan ayına göre araç fiyatlarında artış yaşandığı gözlemleniyor.

KİLOMETRESİ YÜKSEK İLANLARA istek YÜKSEK

İkinci el duyuru piyasasında 100.000 kilometre üzerindeki otomobiller dahada çok görülüyor. İlanlarda bulunan araçların model yıllarının ağırlıklı olarak 2011-2016 arasında olmasının da tesiri ile verilen ilanların km’si 50 bin kilometre ile 300 bin aralığında görülüyor. araç fiyatlarının artmasıyla kilometresi çok araçlara istek artıyor.

Astra BMW Corona Fiat Ford Honda Hyundai Mayıs ayı Mercedes Nissan Opel oto Peugeot ülkemiz Volkswagen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir