70.000 kişi ile SDN’ye saldırdık

SDN Forum’a saldırdık ve var olan biteni kayıt altına aldık. Web sitelerinin korkulu rüyalarından biri de beklemediginiz vakitte saldırılar almaktır. Barikat Bilişim tarafından geliştirilen test platformu LoDDoS ile biz de SDN Forum’a saldırdık ve forumumuzu test ettik.

LoDDoS ile SDN Forum’a saldırdık

Kurum veyahut kuruluşa yapılacak var olan DDoS saldırılarını simüle eden LoDDoS, web sitelerinin hakikat tek saldırıya maruz kalmadan hazırlık durumlarını test ediyor.

LoDDoS ile alakalı dahada çok bilgi almak amaciyla buraya tıklayabilirsiniz.

Dilerseniz lafı dahada çok uzatmadan sizleri bu enteresan deney ile baş başa bırakalım. İyi seyirler.

LoDDoS nedir?

LoDDoS hizmet olarak sunulan tek DDoS Simülasyon ve Yük Testi platformudur. Bu platform organizasyonlara yapılacak var olan DDoS saldırılarını hakikat hücum parametreleri ile simüle eder. Ayrı olarak internete açık web uygulamalarının çok trafiklere karşı dayanıklılığını (resilience) ölçer.

DDoS Simülasyonu sayesinde organizasyonlar hakikat tek DDoS saldırısına maruz kalmadan DDoSengelleme sistemlerinin sınırlarını ve yeteneklerini test edebilmektedir. Testler canlı

olarak izlenebilir, kontrollü tek şekilde yapıldığından istenildiği vakit durdurulabilir, baştan başlatılabilir, anlık olarak raporlanabilir ve raporlar dahada ardindan değerlendirmek üzere saklanabilir.

Yük Testi özelliği sayesinde ise, web uygulamalarına çok sayıda istek gelmesi vaziyetinde altyapılarının bu istekleri ne derecede karşılayabildiğini ölçümleyebilir ve hakikat tek yük vaziyeti oluşmadan evvel İhtiyaç duyulan iyileştirmeleri yapabilirler.

barikatbarikat bilişimbarikat bilişim LODDoSbarikat siber güvenlikddosddos saldırısıddos saldırısı esnasında ne olurgüvenlikhakkı alkaninternet sitesine saldırıLODDoSLODDoS ile saldırıLODDoS nedirLODDoS siber güvenliksiber güvenlikweb sitesi amaciyla güvenlikweb sitesine saldırı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir