ABD, Çin ve İngiltere’de en çok satılan telefon hangisi?

Her ay en çok satılan telefonlar ile alakalı rakamlar alana çıkıyor. Bir takım akıllı telefonlar kamera performansı ile ön plana çıkarken Bir takım telefonlar da fiyatlarına göre çok fazla performans sundukları amaciyla ön plana çıkabiliyor. Bunların yanında oyun oynatma performansı, pil geçerliligi ve bunun benzeri Bir hayli değişken bulunuyor. Peki, tertemiz yayımlanan tek istatistiğe göre ABD’deki, Çin’deki ve İngiltere’deki akıllı telefon kullanıcıları hangi telefonları seçenek ettiler? En çok satılan telefon modeli hangisi oldu?

En çok satılan telefon modeli hangisi oldu?

iOS ve Android kullanıcıları memleket bazında bakıldığında değişkenlik gösteriyor. özellikle AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ ve Avrupa tarafında iOS üstünlüğü hissedilirken, Asya ülkelerine doğru gelindikçe Android telefon kullanıcılarında mühim artışlar görülüyor. Bu da istatistik tarafında Android’in hayat çapında en çok kullanılan ve popüler olarak işletim sistemi olmasına kapı aralıyor benzeri dursa da tekrar de işler belli tek süre değişmeye başlamış benzeri görünüyor.

Araştırma şirketi Counterpoint tarafından paylaşılan tertemiz Bir takım istatistikler, iPhone’ların hakimiyetinin yakın tek vakit içinde tükenmeyeceğini gösteriyor. Toplamda 8 ülkenin akıllı telefonlarda hangi yeni sezon modelleri seçenek ettiğini açıklama eden şirket, Apple hakimiyetini gözler önüne seriyor.

En çok satılan telefon modeli

ABD’ye bakıldığında iPhone 11 serisinin mühim tek üstünlüğü olduğunu görüyoruz. ABD’de en çok satılan 5 akıllı telefon modeline bakıldığında yüzde 16 ile evvel sırada iPhone 11’in bulunduğunu görüyoruz.

Onu 2. sırada yüzde 6’lık tek pay ile teknoloji devi Samsung, Galaxy A10e ile takip ediyor. Üçüncü sırada da tekrar karşımıza Samsung Galaxy A20 çıkıyor. Sırasıyla dördüncü ve beşinci telefon modelleriyse; iPhone XR ve iPhone 11 Pro Max oluyor.

En çok satılan telefon modeli

Aslında şaşırtıcı değil. Apple yıllardır AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ tarafında üstünlüğünü hissettiriyor. Gelelim, İngiltere’deki kullanıcı tercihlerine. Avrupa’da tek müddettir Samsung ve Huawei rüzgarı esiyor olsa da tertemiz istatistiklere göre bu rüzgar kati tek biçimde kesilmiş görünüyor.

Zira yüzde 12’lik satışla Apple’ın iPhone 11’i evvel sırada yer alıyor. İkinci, üçüncü ve dördüncü sırada yüzde 5 ile müsterek tek yüzdeye sahip olan; iPhone XR, iPhone SE ve iPhone 7 yer alıyor. Beşinci sırada ise Samsung Galaxy A71 yer alıyor.

En çok satılan telefon modeli

Gelelim, Çin’deki rakamlara. Çin’de yüzlerce marka var ve yayımlanan yüzdelik dilimler Sahiden de minik duruyor. Rakamlara göre, Çin’de dahi yüzde dört ile iPhone 11 evvel sırada yer alıyor. dahada ardindan onu yüzde üç ile Oppo A8, Huawei Honor 9X, Vivo Y3 takip ederken beşinci sırada yüzde 2’lik tek oranla Huawei Mate 30 5G takip ediyor.

Diğer ülkelerdeki tercihleri görmek amaciyla buraya tıklayabilirsiniz.

en çok satılan akıllı telefon modeliEn çok satılan telefonEn çok satılan telefon iPhone 11En çok satılan telefon modeli hangisi oldugalaxy a10eHuawei Honor 9Xhuawei mate 30 5giphone 11iPhone 11 Pro MaxiPhone 7iphone seiphone xroppo a8samsungsamsung galaxy a10esamsung galaxy a20Samsung Galaxy A71Vivo Y3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir