ABD’li şirket Türkiye için stratejik ortaklığı duyurdu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’yi önde gelen tek teknoloji oyuncusu ve ‘Akıllı Ülke’ haline döndürme vizyonuna katlı sağlamak ve mecliste geçen aylarda, ülkede etkinlik gösteren Bir takım yabancı şirketlerin ülkemiz ofisi açmasını gerektiren tertemiz kanun düzenlemelerini onaylaması sonrasında ABD’li yazılım şirketi ThirdEye, Türkiye’de tek ofis açmaya karar verdi. Bu bağlamda stratejik müsterek olarak, ABD’de mühim işlere imzasini atan reis Savunma’nın kurucusu Zeren Tümerkan ile yola ayni ritimde devam kararı aldı.

Ortaklık ile alakalı değerlendirmede bulunan Zeren Tümerkan “ThirdEye benzeri artırılmış gerçeklikte tek liderle ortaklık yaparak, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türkiye’yi “Her alanda gelişmiş akıllı ülke” yapma vizyonunu hızla gerçekleştirirken, bizde ortaklarımızla bu atılımda yer almak istedik ve bunu hedeflerimiz arasına aldık. Arttırılmış karma gerçeklik; müdafaa sanayi, itfaiye, eğitim, alan hizmeti, sağlık, mühendislik benzeri konularda kullanıcılara hatri sayilir büyüklükte kolaylıklar sağlıyor” dedi.

Verilen bilgiye göre yazılım şirketi, bu ortaklık sayesinde artırılmış gerçekliğin faydalarını tek sonraki ani çok sene içinde binlerce kişi tarafından kullanılarak anlaşılmasını ve evvela savunma, evvel müdahale, eğitim ve alan hizmeti kullanımları Emelli ülkemiz pazarında lider olmayı hedefliyor. X2 AR akıllı gözlükler, Türk müdafaa endüstri ve sağlık ve bütün hükümet dairelerinin yanı sıra eğitim, telekom ve eğlence benzeri başka sektörlerde de kolayca kullanılabilecek. Aynı anda, doktor direk evvel yanıtlayıcı X2MR Gözlük mercek ile hastanın tıbbi geçmişi ve başka alakalı verileri paylaşabilir hatıranda ekran önünde görebilir. İster tek oto kazasında yaralıya yardım edin, arzu eder kalp krizi geçiren biri veyahut COVID-19 semptomları var olan tek kişi olsun, evvel müdahale ekibi hasta kisi bilgilerine emniyetli tek şekilde bu gözlük camından hatıranda erişebilir, kayıtlarına bilgi ekleyebilir ve termal idrak etme yoluyla kişinin ateşini ölçebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir