Akıllı telefonlarda şaşırtan sonuç: Xiaomi, Apple’ı geçti!

Akıllı telefon satışları ve şirketlerin pazardaki payları amaciyla değişik araştırma şirketlerinin değişik parametreleri ele alarak hazırladıkları listeler bulunuyor. Bu listelerden geçenlerde sizler amaciyla hazırladığımız tek haberde de belirttiğimiz benzeri Samsung liderlik koltuğuna kurulmuştu. Gartner tarafından hazırlanan rapordaki listeye göre Samsung buradaki bilgilere göre de lider ama Xiaomi, Apple’ı arkada bırakarak başarı kazanıyor. İşte en çok satan akıllı telefonlar ve satışları:

En çok satan akıllı telefonlar ve markalar belli oldu

Salgının da tesiriyle akıllı telefon satışları beklenen etkinin çok dışında tek seyretme gösteriyor. Gartner tarafından yayımlanan tertemiz tek rapora göre, 2020 yılının üçüncü çeyreğinde telefon satışlarında Samsung liderlik koltuğuna iyice kuruluyor ve 80 milyon 816 bin satışla yüzde 22‘lik sektör payına sahip oluyor.

Huawei liderliğe oynarken AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ ile yaşadığı hatri sayilir büyüklükte mesele sonrası başarılı ivmesini düşürmüş olmasına rağmen 51 milyon 830 bin satışla ikinciliğe yerleşiyor. geçen sene aynı döneminde Huawei, 65 milyon 800 bine yakın tek satış gerçekleştirmişti. tabiki AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ pazarındaki ağırlığı gidince mühim tek sektör hissesi da kaybetmiş oldu.

en çok satan akıllı telefonlar

Bazı tahminlere göre Çin’in tertemiz yükselen yıldızı var olan Xiaomi, ilerleyen süreçte Huawei benzeri olacak deniyor. Başka bir deyişle eğer bunun benzeri giderse Xiaomi liderliğe doğru yükselecek. Bunun nedeni ise salgın esnasında mühim oranda satış gerçekleştirmiş olması.

Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi, geçen sene aynı döneminde 32 milyon 927 binlik satış yapmıştı. Bu seneye geldiğimizde 44 milyon 405 bin adet akıllı telefon satışı gerçekleştiren Xiaomi, Apple’ı arkada bırakarak üçüncü oluyor. Apple ise Xiaomi’nin derhal hemen peşinden dördüncü sırada yerini alıyor. Apple geçen sene aynı dönemine göre az da olsa satışlarını düşürmüş. geçen sene 40 milyon 833 bin var olan bu satışlar, 2020’de 40 milyon 598 bine geriliyor. tekrar de derhal peşinden gelen Oppo’yla mühim tek ayrım bulunuyor.

Yayımlanan verilerin tablosunu incelemek isteyenleri şuraya alalım:

en çok satan akıllı telefonlar

2020 yılının üçüncü çeyreğinde telefon satışlarıakıllı telefonakıllı telefonlarAppleEn Çok Satan Akıllı TelefonlarHuaweisamsungxiaomi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir