Alt tire ( _ ) ve orta çizgi ( – ) nasıl yapılır?-haberi

Windows, Mac veyahut mobil aygıt ayrım etmeksizin alt tire ( _ ) ve ortada çizgi (-) benzeri çeşitli sembolleri yazılarımızda sık sık kullanıyoruz. ama Bir takım semboller, klavyemizde kendine direk tek yer bulamıyor. Alandan tasarruf etmek istek eden üreticiler, sembolleri direk koymak adina çeşitli kombinasyonlara gizlemiş durumda. Peki alt tire nasıl yapılır?

Alt Tire ( _ ) ve ortada çizgi ( – ) nasıl yapılır Sualinin yanıtı aslında oldukça basit. Bu sembolleri ele geçirmek istek eden kullanıcıların, evvel olarak çalışan Türkçe klavyeye sahip olması gerekiyor. derhal peşinden Orta çizgi ( ) uygulamak istek eden kullanıcıların, klavyenin üst bölümünde bulunan, ( – ) tuşuna basması yeterlidir. Ancak asagi tire nasıl yapılır bölümüne geldiğimiz vakit işin dahil kismina tuş kombinasyonu giriyor.

Alt tire nasıl yapılır ?

Bu simgesi ele geçirmek istek eden kullanıcılar, evvel shift ve sonrasında orta çizgi (-) tuşuna basarak, alt tire ( _ ) yapabilirler. Ekran klavyesi kullanan kullanıcıların, bu kombinasyonu üst + orta çizgi (-) şeklinde yapması gerekmektedir. ama bilgisayarda bu sembolleri elde faktörün tek yolu klavye değil. Windows kullanıcıları amaciyla üçüncü tek ek dahada var.

alt tire nasıl yapılır

Üçüncü metot amaciyla yapmanız koşul olan şey arama çubuğuna “karakter işlem” yazmak. Karşınıza çıkan programı çalıştırmanızın ardından, açılan pencerede Yalnızca Alt Tire ( _ ) ve ortada çizgi ( – ) değil, ihtiyacınız olabilecek bütün simgeler karşınızda olacak.

Alt tire nasıl yapılır sualine yazımızda cevap bulamadıysanız, mesele bilgisayarınızın dilinden kaynaklanıyor olabilir. Bunun amaciyla uygulamanız koşul olan adımlar, Ayarlar > vakit ve dil > dil ve Klavye Seçeneklerini düzen et >Türkçe şeklindedir. veyahut dolaysiz ayarlar içindeki arama çubuğundan dil seçeneklerine gidebilirsiniz. Windows 10 adina dahada Daha önceki tek sürüm kullanan kişilerin  Başlat > denetim Masası > Saat, dil ve Bölge > Klavyeleri veyahut başka Giriş Yöntemlerini Değiştir yolunu izlemesi gerekir.

Mobil cihazlarda nasıl yapılır?

Mobilde de ihtiyacımız var olan Alt Tire ( _ ) ve ortada çizgi ( – ) Android cihazlarda klavyenin sol asagi bölümünde bulunan “?123” tuşunda çıkan menüden yapılır (Gboard). Bu menü, çeşitli üreticilerin yazılımlarına göre farklılık gösterebilir. iOS cihazlara geldiğimizde de eş tek metot karşımıza çıkıyor. tekrar klavyenin sol asagi bölümünde bulunan “123” menüsü, tire ve asagi tire yapabilmemizi sağlıyor.

Alt tireOrta çizgi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir