Amazon kesenin ağzını açtı: 9 milyar dolar ödeyecek-haberi

Dijital film ve sıra izleme platformları gittikçe güçleniyor. tek istikametten kullanıcı sayısı inanılmaz tek hızla büyüyen bu platformlar, tek istikametten da içerik kütüphanesini zenginleştiriyor. Prime Video adli tek servisle bu pazarda rekabet eden Amazon ise, Kuşkusuz bu servislerin en büyüklerinden biri.

En hatri sayilir büyüklükte rakipleri Netflix ve Disney+ ile kıyasıya tek rekabet içinde var olan şirket, bu rekabette tek adım öne geçmek amaciyla oldukça mühim tek adım atıyor. Gelen bilgilere göre Amazon, 1924 yılından bu yana film ve sıra yapımında ve dağıtımında etkinlik gösteren Metro Goldwyn Mayer şirketini 9 milyar dolara satın almak istiyor.

Amazon, Prime Video kütüphanesini genişletecek

Özellikle tek asama Bir hayli yapımın başında karşımıza çıkan kükreyen aslan ile hatırladığımız Metro Goldwyn Mayer, her ne civarindan Daha önceki parlak günlerinden ırak olsa da elinde oldukça mühim yapımlar bulunuyor. Şirket şu anda James Bond, The Handmaid’s Tale, Rocky, Stargate, Robocop ve Vikings benzeri nihayet vakitlerde oldukça popüler var olan yapımları elinden bulunduruyor.

amazon prime video

Anlaşma gerçekleşirse Amazon’a geçecek yapımlardan biri James Bond

Amazon ve Metro Goldwyn Mayer arasındaki anlaşmanın bitirmesi durumunda, bu ve bunun benzeri Bir hayli markanın hakları Amazon’a geçecek. MGM‘nin şu vakit elinde 4 bin film ve 17 bin saatlik TV dizisi bulunuyor. vaziyeti hazırda ülkemizde ve yeryüzünde rakiplerinin kütüphanesinde kullanıcıları çekmek amaciyla bulunan bu yapımlar, Prime Video kütüphanesine eklendikten ardindan şirketin ağırbaşlı tek kullanıcı artışı yaşayacağı düşünülüyor.

Sızan veriler Amazon’un 7 – 10 milyar dolar arası tek öneri yapmayı düşündüğünü gösterirken, uzman olanlar Metro Goldwyn Mayer‘ın 9 milyar dolardan azını onay etmeyeceğini söylüyor. Anlaşmanın başarılı olup olmayacağı gizemini korurken iki şirketten birinin resmi İzah yapması bekleniyor. Aralık 2020’den bu yana satışta var olan MGM‘nin anlaşma sağlanmazsa şirketin rakipleri ile görüşeceği argüman ediliyor.

amazonDisneyMetro Goldwyn Mayernetflixprime video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir