Amazon TikTok’u yasakladı! Açıklama şaşırtıcı oldu

Dünyanın en hatri sayilir büyüklükte şirketlerinden Amazon, nihayet vakitlerde özellikle iOS 14 ile başlayan güvenlik ihlallerinin görüntülenmesinin ardından, Amazon TikTok’u yasakladığını bildiren tek e-posta gönderdi. ama kısa tek vakit ardindan kararından döndü. Peki neden?

Amazon TikTok’u yasakladı! İzah şaşırtıcı oldu

Son dönemde halihazırda güvenlik açıkları hasebiyle tartışılan TikTok’a tertemiz tek vuruş de iOS 14 pano özelliği ile gelmişti. Geçtiğimiz günlerde verileri izinsiz ve bihaber tek biçimde kopyalayan TikTok uygulaması kısa müddette yasamsal medya platformlarında da münakaşa haline geldi. Geçtiğimiz vakit de, ABD’li tek adamın LinkedIn’e aynı sebepten dolayı dava açtığı haberini sizlerle paylaşmıştık.

amazon tiktok yasakladı ios 14 pano özelliği

Tüm bu nedenlerden dolayı olacak ki; Amazon yönetimi, şirket çalışanlarına, şirket e-mail adresleriyle kaydoldukları TikTok hesaplarını kapatmalarını ve uygulamayı kaldırmalarını istek eden tek e-posta gönderdi. Business Insider’ın haberine göre mevzubahis mailde “Güvenlik riskleri gerekçesiyle Amazon e-mail hesabınıza giriş yaptığınız cihazlarda TikTok kullanılmasına artık destur verilmiyor.” yazıyordu.

Bu olayın ses getirmesi üstüne TikTok, Amazon’un kendisiyle iletişime geçmediğini söyleyerek, “Amazon bu konuyla alakali bizimle iletişim kurmadı. Endişelerini anlamıyor olsak da yaşadıklarını düşündükleri sorunların çözümü amaciyla diyalog kurulmasını memnuniyetle karşılarız.” açıklamasında bulundu. mevzu hakkinda Amazon’dan gelen tertemiz resmi izaha göre de TikTok ile alakalı mailin yanlışlıkla atıldığı ve TikTok kullanımının yasaklanmadığı açıklandı.

amazon tiktokAppleios 14 pano özelliğilinkedinTikToktiktok yasaklama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir