Amazon’dan rekabeti kızıştıracak MiniTV hamlesi-haberi

Video izleme platformları yaygınlaşmaya devam ediyor. Özellikle YouTube ve Netflix tarafından kontrol edilen pazara, sürekli bir yenisi ekleniyor. Bunlardan Disney+ gibi birkaç tanesi başarı olurken, çoğu unutulmaya yüz tutuyor. Bu pazara son giren şirket ise zaten rekabetin içinde bulunan Amazon oldu.

Şirketin ücretsiz içerikler sunan yeni video izleme platformu Amazon MiniTV kullanıma sunuldu. Hali hazırda Prime Video isimli bir dizi ve film izleme servisine sahip olan şirket, bu hamlesiyle daha kısa içerikler arayan kullanıcıları kendine çekmeyi planlıyor.

Amazon MiniTV, YouTube ile rekabet edecek

Şu anlık sadece Hindistan üzerinden ulaşılabilir olan Amazon MiniTV, alışveriş uygulamasının içinden erişiliyor. Ayrı bir uygulama olmaktan çok alışveriş kategorilerinden biri gibi duran yeni servis, çoğunlukla YouTube ve benzeri platformlar için çıkmış olan eski içerikler barındırıyor.

amazon minitv

Aynı zamanda güzellik ve moda videoları, teknoloji haberleri, yemek pişirme programları ve Hindistan’da popüler olan kişilerin içerikleri platformda yer alıyor. Amazon MiniTV için nümüzdeki günlerde daha fazla özel içeriğin geleceğini açıklayan şirket, ne yazık ki bir tarih belirtmedi. 

Bu hamlesiyle Hindistan‘daki popüler video platformu Flipkart ile doğrudan rekabet etmek isteyen Amazon, Walmart‘ın sahibi olduğu bu şirketin tahtını elinden almak istiyor. Ayrıca platforma uygulama içinden ulaşım sağlanmasının daha çok kullanıcıyı alışveriş yapmaya iteceği düşünülüyor. MinitTV‘nin başka pazarlara gelip gelmeyeceği ise şu an için gizemini koruyor.

amazonAmazon minitvamazon primeFlipkart

Kaynak :shiftdelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir