Android 12 için ilk ipucu yayınlandı

Birçok Android cihaz kullanıcısı işletim sisteminin yeni sürümünü sabırsızlıkla bekliyor. Android 12 Beta sürümünü yayınlamak için çalışmalara devam eden Google, yeni bir ipucu ile gündeme geldi.

Android 12 Beta, yakın zamanda karşımıza çıkabilir

Google, yeni sürüm ile birlikte kullanıcıların Play Store haricindeki uygulama mağazalarına daha kolay bir şekilde erişebileceğini açıkladı.

Android 12 Beta, yakın zamanda karşımıza çıkabilir

XDA Developers ekibi, Android 4.4 ile hayatımıza giren Android Runtime (ART) sayesinde güncellemelerin yeni sürümde daha da kolay hale geleceğini keşfetti. Bazı analistler yeni gelecek olan özellik sayesinde kullanıcıların direkt olarak Google’dan güncelleme alabileceğini belirtti.

Hazırda bekletme, XDA Developers ekibi tarafından keşfedilen bir diğer özellik. Hazırda bekletme özelliği sayesinde arka planda çalışan uygulamalar daha az güç tüketimi ve performans artışı sağlayacak.

4 Şubat’ta Google Play Store’da bulunan Android Beta Geri Bildirim uygulaması için güncelleme yayınlandı. Uygulamayı açmaya çalışan kişiler, ” Android Beta Programı’na katıldığınız için teşekkür ederiz. Program sona erdi ve şu anda artık uygulama aracılığıyla geri bildirim kabul etmiyoruz. ” mesajı ile karşılaştı.

Geçtiğimiz yıl Android 11 Beta sürecinin Şubat ayı sonunda başladığını göz önünde bulundurduğumuzda bu yıl da Android 12 Beta sürecine yakın zamanda erişebiliriz.

Android 12Android 12 Beta

Kaynak :shiftdelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir