Android TV’lerde kullanılabilecek Google hizmeti

Televizyondan uzaklaşan nesli tekrar televizyon izlemeye sürükleyen akıllı TV’ler her geçen gün çeşitleniyor. Bu sayede farklı deneyimler sunan bu televizyonlar arasında yer alan Android TV’ler kazandıkları yeni özellikler ile daha fazla kişiye ulaşmaya devam ediyor. Google Duo Android TV tarafına geliyor.

Google Duo Android TV için geliyor!

Google 2016 yılında Apple’ın FaceTime benzeri uygulama çıkartmak için geliştirdiği Google Duo beklentiyi karşılayarak sevildi. Pek çok özellik geldiği gibi kaldırılanlar da oldu. Yakın zaman önce Google Duo ekran paylaşımı özelliği için kolları sıvayan şirketin uygulaması Android TV’ler için geldi.

Dört yılın ardından Google, Duo’uyu Android TV’lere getiriyor. Google kısa bir süre önce uygulamanın gelişiyle ilgili bilgi verdi ve Android TV için beta olarak kullanıma sunulacağını müjdeledi. TV’nizin yerleşik bir kamerası bulunuyorsa görüntülü arama yapabiliyorsunuz. Eğer kamerası yoksa yalnızca sesli arama yapabiliyorsunuz. Google Duo’ya ulaşmak ve kullanmak için Ayarlar> Uygulamalar> Duo> seçmeniz gerekiyor. Zira bir uygulama olarak ana ekranda gözükmüyor.

Android TV üzerinden bu uygulamayı kullanmak oldukça pratik zira sesli arama yaptığınızda, uzaktan kumandadaki mikrofon ile sesinizi ayarlayabilirsiniz ve karşı tarafın sesi de TV’nin kendi hoparlöründen veya TV’ye bağlı herhangi bir hoparlörden duyulabiliyor.

android tvandroid tv özellikleriAndroid TV Google duoAndroid TV için yeni Google hizmeti

Kaynak :shiftdelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir