Apple Music kullanıcılarından batarya şikayeti

Apple’ın iOS 13.5.1 işletim sistemi sürümü ile ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Şimdi de iOS 13.5.1 Apple Music uygulaması için kullanıcılardan gelen şikayetlerin detayı ortaya çıktı. Buna göre bazı kullanıcılar, Apple Music uygulamasının batarya tüketimi konusunu Apple’a şikayet olarak iletmeye başladı.

iOS 13.5.1 Apple Music uygulaması fazla batarya kullanıyor

iOS 13.5.1 yüklü iPhone modellerinde Music uygulamasını kullanan kullanıcılar, daha önceye göre çok daha hızlı bir şekilde bataryaların bittiği yönünde şikayet oluşturmaya başladılar. Arka planda müzik çalma işlemi kıyaslamaları yapıldığında, arada dikkat çeken bir batarya kullanım farkı olduğu yönünde çıkarımlar yapılabiliyor.

iOS 13.5.1 Apple Music

Söz konusu bu şikayetler, sadece belirli bir iPhone modeli ile de sınırlı kalmıyor. Örneğin iPhone 11 modelinde de benzer sorun ortaya çıkmış durumdayken, iPhone X modelinde de gündeme geliyor.

Şu an için sadece iOS 13.5.1 Apple Music uygulamasında böyle bir soruna ilişkin kullanıcı şikayetleri ortaya çıkmış durumda. iOS 13.5 ya da daha önceki iPhone işletim sistemi kullanan modeller ile ilgili böyle bir şikayet kaydedilmiş değil. Anlaşılan o ki Apple’ın yeni iOS sürümünde düzeltme notları arasına ekleyeceği maddelerde, bir de Music uygulamasına özel bir başlık olacak gibi görünüyor.

BMW beklenen iOS güncellemesini yayınladı

BMW beklenen iOS güncellemesini yayınladı

BMW kısa bir süre önce beklenen iPhone Car Key güncellemesini yayınladı. İşte yeni güncelleme hakkında tüm detaylar!

Şu an için bu fazla batarya kullanımının temel olarak neden kaynaklandığı konusunda ise herhangi bir açıklama ortaya çıkmış değil. Otomatik indirme seçeneklerinin kapatılarak şu an için bu sorunun önüne geçilebileceği yönünde çeşitli açıklamalar olduğunu da ifade etmekte fayda var.

apple music uygulamasıapple music ve spotifyiOS 13.5.1 apple musiciOS 13.5.1 apple music uygulamasıios 13.5.1 güncellemesi

Kaynak :shiftdelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir