Apple yeni iPhone’lar için Samsung ile aynı masada!

Apple’ın iPhone 12 serisinin tanıtılmasının ardından daha kısa bir süre geçmişken, iPhone 13 için yapılan çalışmaların haberleri gelmeye devam ediyor. Yeni yayımlanan bir rapora göre Apple’ın yeni iPhone modelleri için optik yakınlaştırma performansını geliştirmeye yönelik olarak getirmeyi planladığı periskop lens için Samsung ile iş birliği yapabileceği söyleniyor.

Apple’ın yeni iPhone modelleri için Samsung ile iş birliği yapacağı söyleniyor

DigiTimes’ta yer alan yeni bir rapora göre, Samsung ve Apple iş birliği kapıda görünüyor. Henüz kesinleşmemiş olsa da raporda Apple’ın periskop lensi için en iyi tercihinin Samsung olacağı söyleniyor zira şirketin akıllı telefonlarının 100x yakınlaştırma yeteneği bulunuyor. Samsung’un lens konusundaki çalışmaları da oldukça geçmişe dayandığı için Apple’ın Samsung ile bir iş birliğine gitmesi şaşırtıcı olmaz.

iPhone periskop kamerası

Şu anda, piyasadaki birkaç amiral gemisi akıllı telefon periskop lens ile birlikte geliyor. Bunlar arasında ise Samsung Galaxy S20 Ultra, Huawei P40 Pro, Vivo X50 Pro Plus, OPPO Find X2 Pro, Huawei Mate40 Pro ve daha birçok model yer alıyor. Akıllı telefonlar mobil tarafta daha iyi fotoğrafçılık için bir periskop lens ile birlikte geliyor.

Yine de şu an itibariyle, her iki şirketin de periskop lensi için bir anlaşmaya vardığına dair bir gösterge yok. Bunun için hem Apple hem de Samsung ortak olsalar bile iPhone 13 serisinin özelliği alıp almayacağı belli değil. Yine de böyle bir söylentinin ortaya çıkması da tesadüf olmasa gerek.

AppleApple ve SamsungApple ve samsung arasında iş birliğiApple’ın yeni iPhone modelleriHuawei Mate40 ProHuawei P40 ProiPhoneoppo find x2 prosamsungSamsung Galaxy S20 UltraVivo X50 Pro Plus

Kaynak :shiftdelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir