Apple’dan iPhone 12 için büyük baskı

iPhone 11 ve iPhone XR fiyatlarında zam yapması ile gündeme gelen Apple, iPhone 12 üretimi için tedarikçilerle iletişime geçti. ABD’li teknoloji şirketi, söz konusu model için acele edilmesini istiyor.

Apple iPhone 12 üretimi hususunda gecikme istemiyor

44 yıldır kullanıcılara hizmet veren bu marka, yeni akıllı telefonu konusunda taviz vermek istemiyor. COVID-19 salgını yüzünden bazı anlarda erteleme kararı vermek zorunda kalan Apple, engelleri aşarak ilerlemeyi planlıyor.

Bu bağlamda kendisi ile çeşitli iş birliklerine imza atan tedarikçilere baskı yapan firma, bir an önce donanım ve yazılım testlerine başlamak istiyor. Bu sebepten ötürü Apple’da görev alan kişiler şu anda eskisinden daha çok çalışıyor.

iPhone 12 üretimi

Bu acele etme psikolojisinin yazılımsal güvenliği ve donanımsal kaliteyi etkileyip etkilemeyeceği henüz belli değil. Bunun dışında Apple’ın 5G altyapısını kullanan iPhone 12 modelleri için hazırladığı plana sadık kalamadığı da biliniyor.

Corona virüsü yüzünden planlarını hayata geçiremeyen Apple, sub-6GHz altyapısı eşliğinde üretilecek olan iPhone 12 modelleri için tasarladığı programa da bağlı kalamadı. Peki yeni akıllı telefonun geleceği ne durumda?

Apple iPhone 12

Apple’ın bu konuda 2 ay geride olduğu düşünülüyor. Bilindiği üzere Apple, iPhone modellerinin üretimi için ağustos ayını tercih ediyor ancak bu sefer bir gecikme yaşanabilir. Ayrıca Apple’ın iPhone 12 için 100 milyon adet ham madde sipariş etmek yerine 80 milyon ham madde sipariş ettiği de söyleniyor.

Bazı haber kaynakları, iPhone 12 sevkiyatlarının 2021 yılında başlayacağını ifade ediyor. Sizce yeni nesil iPhone modellerini ne zaman göreceğiz? Bu modellerin kalitesi ve güvenliği yeterli seviyede olacak mı?

apple iphone 12Apple iPhone 12 üretimiiPhone 12iphone 12 üretimiiPhone 12 üretimi ertelendi miiPhone 12 üretimi ertelenecek miiPhone 12 üretimi gecikecek miiphone 12 modelleriiphone 12 ne zaman çıkacakiPhone modelleriyeni iphone modelleri

Kaynak :shiftdelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir