ARM işlemcili 12 inç MacBook için ilk bilgi geldi

Apple’ın tek vakit evvel üretimini durduğu 12 ‘ modeli amaciyla evvel veriler gelmeye başladı. ARM işlemcili 12 ‘ MacBook olarak nitelendirilen modelin, kullanıcılarla yakın vakitte buluşacağı öngörülüyor. Firma dahada evvelce Intel işlemcileri modellerinde kullanıyordu.

Halihazırda 13 inç, 15 ‘ ve 16 ‘ ekranlı modeller satışa sunulmuş durumda. Firmanın mahsul yelpazesine tertemiz tek ürünü dahada eklemeye hazırlandığı belirtiliyor. Ayrı olarak model ARM işlemcisiyle Mac cihazlar içinde, firma amaciyla tek bir evvel olacak.

ARM işlemcili 12 ‘ MacBook amaciyla tarih konuşulmaya başlandı

Apple’ın, Intel işlemci olmadan üreteceği MacBook oldukça heyecan ediliyor. İddialara göre model, 22 Haziran ile 26 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek var olan WWDC 2020 etkinliğinde tanıtılacak. Bu etkinlikle birlikte modele değin bütün suallerin yanıtlanması bekleniyor. ama kullanıcıların modelle buluşması dahada uzunca tek vakit ardindan gerçekleşecek.

Daha evvel de Apple ile alakalı sızıntı paylaşan hesaplar, tertemiz modelin bu sene içinde tanıtılsa da 2021 senesi içinde kullanıcılarla buluşacağını argüman etti. Bu da ARM işlemcili MacBook için dahada uzunca bekleyiş süresi mananına geliyor. Öte istikametten modelin tasarımında, ananesel tasarıma bağlı kalacağı söyleniyor.

ARM işlemcili 12 ' MacBook

Modelin işlemcisinin çok performanslı olabileceği, aynı zamanda da güç tüketiminde kullanıcıları hoşnut edeceği belirtiliyor. 5 nm fabrikasyon süreciyle üretileceği söylenen işlemcinin 12 çekirdekli olduğu da söylemler arasında. Bu 12 çekirdekten sekizinin çok performanslı Firestorm olacağı, başka dördünün de güç tüketimi düşük Icestorm olacağı belirtiliyor. Bu çok performans ve güç tüketimli çekirdek tasarımının iPhone ve iPad cihazlarda da kullanıldığı biliniyor.

Applearm işlemcili macarm işlemcili macbook 12 inçmacbookmacbook 12 inç

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir