Asus’tan iki yeni telefon: 8 GB RAM ve 12 GB RAM

Oyunlara ve oyunculara odaklanan Asus, çok görsel kalitesi istek eden oyunları ROG Phone serisi aracılığı ile akıllı telefonlara taşıdığını belirtti. Tayvan merkezli şirket, bu seriye Asus ROG Phone 3 ile ayni ritimde devam edebilir.

Asus ROG Phone üç gelebilir! Asus’tan iki tertemiz model

Hatırlanacağı üzere dahada evvel Geekbench’te Asus’un 8 GB RAM özelliğine sahip var olan tek modeli tespit edilmişti. Video oyunlar amaciyla motor desteği sağlayan Unity ile anlaşan Asus, şimdi de içerisinde 12 GB RAM özelliği bulunan tek model ile gündemde.

ROG Phone 3 amaciyla Daha tek İzah yapmayan Asus, “I003D” model numarasını kullanan modeli ile dikkatleri üstüne çekti. Geekbench testine göre bu modelin işlemcisi Snapdragon 865 olacak. Bu işlemcide 8 adet çekirdek bulunuyor.

Asus ROG Phone 3

Bu işlemcinin en hızlı Kryo 585 çekirdeği 2.84 GHz hızında çalıştırıyor. Ayrı olarak bu işlemcide 2.4 GHz hızında çalıştırılan Kryo 585 çekirdeklerinden üç adet bulunuyor. Geriye dört adet Kryo 585 çekirdeği dahada kalıyor.

Bu çekirdekler ise güç tüketimine odaklanıyor ve 1.8 GHz hızında hizmet veriyor. Bunun dışında tertemiz Asus modellerinin işletim sistemi ile alakalı Android 10 yazılımını kullanması bekleniyor.

ROG Phone 3

“I003D” etiketli modelin tek çekirdek testinden 910 puan aldığını görüyoruz. Bu cihazın çoklu çekirdek testinden aldığı nokta ise 3229 olarak açıklanmış. 12 GB RAM özelliğine sahip var olan cihazın baz frekansı 1.80 GHz olarak duyuruldu.

20 Mayıs 2020 tarihinde keşfedilen 8 GB RAM özellikli versiyon tek çekirdek testinden 902 puan almıştı. Kendisinin çoklu çekirdek testinden aldığı nokta ise 3074 olarak belirtilmişti. nihayet olarak bu iki modelin Wi-Fi Alliance sertifikası aldığı da bildirildi.

ROG Phone üç

Bu modellerin Daha ROG Phone 3 olduğu açıklanmadı ama Bir hayli kişi şimdiden bu modellerin ROG Phone serisinin üçüncü üyesi olduğunu düşünüyor. Sizce bu telefon ROG Phone ailesine mi ait?

Asus oyuncu telefonuAsus oyuncu telefonu ROGAsus oyuncu telefonu ROG Phoneasus rog phoneAsus ROG Phone 3Asus ROG Phone üç 12 GB RAMAsus ROG Phone üç 8 GB RAMAsus ROG Phone üç GeekbenchAsus ROG Phone modelleriAsus ROG Phone serisiAsus ROG Phone telefonAsus ROG Phone telefonlarıoyun odaklı telefonlarOyuncu odaklı telefonlarrog phone 3ROG Phone üç GeekbenchROG Phone modelleriROG Phone serisiROG Phone telefonları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir