Başka şehirdeki otomobile benzin almak!

Bankacılık sektörü dijitalleşiyor. Corona virüs salgını bankacılık sektörü üzerinde nasıl bir etki yarattı? Sektör buna hazırlıklı mıydı? Yaşanan son dönemle ilgili bilgileri almak üzere Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Yakup Doğan ile ‘yeni normal’e uygun bir röportaj gerçekleştirdik.

Corona virüs salgını bankacılık sektörü üzerinde nasıl bir etki yarattı?

Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Yakup Doğan ile global pandemi krizinin bankacılık sektörünü nasıl etkilediğini konuşuyoruz.

Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan sizleri röportaj ile başa başa bırakalım. İyi seyirler.

Global pandemi krizi için aslında bankacılık sektörü hazırdı diyebiliriz. Bu dönemde herhangi bir ürün ya da hizmet çıkmadı. Ancak, öncesinde Türk bankacılık sistemi uzaktan çalışmaya ve dijitalleşmeye hazırdı. Bu kapsamda Yapı Kredi de müşterilerini Yapı Kredi Mobil’e, çağrı merkezine ve internet şubesine yönlendirdi. Aynı zamanda müşterilerin işlem limitleri artırıldı. Bildiğiniz gibi temassız işlem limiti de 250 TL’ye çıkarılmıştı.

Kurumsal bankacılık kullanan müşterilerin işlemlerini mobil onay ile gerçekleştirebilmesi sağlandı. Yapı Kredi tarafından geçtiğimiz yıllarda tanıtılan, ATM’ye dokunmadan QR kod ile para çekme hizmeti de bu dönemde önemli fayda sağladı. Ek olarak, WhatsApp hizmeti de yine Yapı Kredi müşterilerini bu dönemde yalnız bırakmadı.

Doğan, Son 5 yılda tüm altyapısını dijital dönüşüme öncülük edecek şekilde yenileyen Yapı Kredi’nin, müşteri deneyimini, veri analitiğini ve insanı tüm işlerinin merkezine koyduğunu belirtti. Doğan ayrıca son 3 yılda 38 yenilik ile müşterilerinin karşısına çıktıklarını da belirtti.

bankacılıkdijital bankacılıkdijital dönüşümdijital işlemlerhakkı alkaninternet bankacılığıMobil bankacılıkpandemi dönemiqr ile ödemeqr ile para çekmeyakup doğanyapı krediyapı kredi genel müdür yardımcısıYapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Yakup Doğanyapı kredi internet bankacılığıyapı kredi mobilyeni nesil bankacılık

Kaynak :shiftdelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir