Bataryası çıkarılabiliyor! Galaxy A01 Core ortaya çıktı

Çıkarılabilir bataryalı telefonlar kategorisinin yeni üyesi Samsung Galaxy A01 Core, özellikleri ve tasarımı ile birlikte ortaya çıktı. Uygun fiyatlı telefonlar adına yeni projelere imza atmak isteyen Güney Koreli firmanın planları neler?

Samsung Galaxy A01 Core özellikleri 

Daha önce GeekBench testinde ortaya çıkan isimsiz bir model ortalığı karıştırmıştı. Zira bu model daha sonra Galaxy A01’in farklı bir versiyonu olarak karşımıza çıktı. A01 Core, gücünü 1.5 GHz hızında çalıştırılan ve 4 adet çekirdeğe sahip olan MediaTek MT6739 işlemcisinden alabilir.

Tekli çekirdek testinden 542 puan aldığı belirtilen bu cihaz, çok çekirdekli testten 1468 puan almayı başarmıştı. “@evlaks” olarak bilinen ve sızıntı haberleri ile ünlü olan Evan Blass, Galaxy A01 Core’un alışılmadık bir telefon olduğunu ifade etti.

Samsung Galaxy A01 Core özellikleri

Bu telefonda çerçevesiz ekran, damla çentikli tasarım ve delikli kamera gibi alışılan hiçbir özellik bulunmuyor. Kendisine dikkatli bir şekilde baktığımızda ekran panelinin altını ve üstünü kaplayan büyük bir çerçevenin var olduğunu görüyoruz. Samsung Galaxy A01 Core özellikleri hakkında başka neler biliniyor?

Çerçevenin üst kısmına baktığımızda bir adet ön kamera ve bir adet hoparlör ile karşılaşıyoruz. Arka tarafı incelediğimizde ise arka panelin sol üst köşesinde bulunan ve dikey bir şekilde hizalanmış olan bir özçekim (selfie) kamerasına rastlıyoruz.

Çıkarılabilir bataryalı telefonlar

Bu kamera, LED flaş özelliğine sahip olacak. Bunlara ek olarak panelin plastik olacağı söyleniyor. Telefonun ses ve güç ayarları için gerekli olan düğmeler ekranın sağ tarafında bulunacak.

Ayrıca bu telefonda SIM kart yuvası da bulunabilir. Peki kutusundan Android 10 ile birlikte çıkacak olan bu cihazın ekranı nasıl? Söylenenlere göre Samsung Galaxy A01 Core’un ekran çözünürlüğü 1480 x 720 olabilir.

Ayrıyeten kendisinin ekranı HD Plus teknolojisini destekleyebilir. Son olarak bu telefonun 1 GB RAM’e ve 5 inç büyüklüğünde olan bir ekrana sahip olacağı iddia ediliyor. Galaxy A01 Core, giriş seviyesinde bir telefon olarak piyasaya sürülecek.

çıkarılabilir bataryalı telefonlarGalaxy A01 CoreSamsung Galaxy A01 CoreSamsung Galaxy A01 Core özellikleriSamsung Galaxy A01 Core tasarımı

Kaynak :shiftdelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir