BtcTurk hacklendi iddialarında yeni gelişme!-haberi

Yerli kripto kazanç borsaları, skandallarla gündeme gelmeye ayni ritimde devam ediyor. Thodex ve Vebitcoin skandallarının derhal peşinden çıkan BtcTurk hacklendi iddiası, gündeme bomba benzeri oturdu. Müşterilerin akıllarında Sual işaretleri oluşmasına neden var olan bu durum, “yerli borsalar emniyetli değil mi?” Sualini akıllara getirdi.

Ortaya atılan söylentilere göre, Bir hayli BtcTurk kullanıcısına ait kişisel veriler internette satışa çıktı. Sızdırılan veriler arasında ad soyad, e-posta, doğum tarihi, telefon numarası, açık adres, IP adresi benzeri veriler yer alıyor. ama şirket yetkilileri, ısrarla rastgele tek sızıntının mevzubahis olmadığını argüman ediyor.

BtcTurk skandalında tertemiz iddialar

Her ne civarindan BtcTurk iddiları kati tek dille yalanlasa da, yeni kanıtlar alana çıkmaya ayni ritimde devam ediyor. Mert Susur adli tek Twitter kullanıcısı, tarafından alana atılan söylentilere göre, 516 binden fazla kullanıcı bilgisi internette satışa çıkmış durumda. İsteyen herkesin bu bilgilere erişebildiğini alana çıkaran Susur, kullanıcıları uyardı.

Korsan veri tabanına 20 Nisan tarihinde eklenen bilgiler, aza olup arama yapmanız seklinde karşınıza çıkıyor. dileyen kişiler siteye kaydolup tediye yaparak 516 bin kullanıcının bilgilerini satın alabiliyor. Susur bu verilerin BtcTurk‘ten sızdığının tek garantisi olmadığını belirtse de, bütün oklar türk mali kripto kazanç borsasını gösteriyor. ama şirket kati tek dille bunun hakikat olmadığını argüman ediyor.

Konuyla alakalı şirketin yaptığı nihayet İzah ise şu şekilde: “13 Mayıs 2021 tarihindeki veri sızıntısı iddiası şirketimiz siber güvenlik ekiplerince titizlikle incelenmiştir. Öncelikle kullanıcılarımızın Türk Lirası ve kripto varlıklarının güvenliği ve sistemimizde herhangi tek güvenlik ihlali olup olmadığı incelenmiş, yapılan ayrıntılı analiz neticesinde tek mesele veyahut siber saldırının söz konusu olmadığı görülmüştür.”

btcbtcturksiber saldırı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir