Coca-Cola’nın yeni teknolojisiyle gelen dijitalleşme

Coca-Cola QR kod ile içecek alma dönemini resmen başlatıyor. Bildiğiniz gibi corona virüsü salgını pek çok şirketin değişiminde etkili oldu. Farklı adımlar atan şirketler inovasyon noktasında atacakları adımları da geriye çekiyor. İşte o şirketlerden birisi olan Coca-Cola Freestyle adını verdiği yeni kampanyasıyla dikkat çekiyor.

Coca-Cola QR kod ile içecek alma dönemi başlıyor

Salgın süreci gerçekten de insanların alışkanlıklarını değiştirmiş durumda. Coca-Cola da söz konusu ‘’olağanüstü’’ hal için müşterilerinin akıllı telefonları üzerinden okutacağı QR kod sayesinde içeceğini seçip, bu içeceği otomattan alabileceği Freestyle teknolojisini duyurdu.

Salgın sürecinde insanların dışarıdan izole olduğu ve özellikle otomatları kullanmadığı süreçte, şirket, otomatları daha hijyenik ve kullanılabilir hale getirmeyi hedefliyor. Dijitalleşme yönünde önemli bir adım atan Coca-Cola, bu yaz sonuna kadar ABD’nin farklı popüler noktalarında Freestyle sistemini deneyecek. Eğer sistem beğenilirse dünyadaki diğer otomatlara doğru etki alanı genişleyecek.

Coca-Cola-QR-kod-ile-icecek-alma

Bu sistem ise oldukça basit. İçecek otomatına geldiğinizde, ilgili mobil uygulamayı açıp, otomattaki QR kodu okutuyorsunuz. Buradan satın almak istediğiniz içeceği seçiyorsunuz ve temas etmeden ürünü alabiliyorsunuz.

Temassız ödeme ve satın alma noktasında önemli bir adım atan şirket, başka şirketlerin de ürünlerini tüketiciye sıfır temas noktaları ile işlem yapmasına örnek olabilir gibi duruyor.

Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre, “Yazılım bu yaz sonunda 10 binden fazla Coca-Cola Freestyle dağıtıcısına aktarılacak ve tüm Freestyle dağıtıcıları yıl sonundan önce temassız uyumlu olacak.”

Coca-Cola FreestyleCoca-Cola otomatcoca-cola otomat içecek satın alma dönemiCoca-Cola QR kod ile içecek almakola

Kaynak :shiftdelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir