Dijital Güvenlik Servisi’nden şifre sızıntılarına karşı uyarı

Turkcell’in, hatları üzerinden internette dolaşan müşterilerini virüs, zarar veren içerik, sahte ve dolandırıcılık Emelli kurulan sitelerden savunmak emeliyle kurduğu Dijital Güvenlik Servisi, tertemiz eklenen özelliği sayesinde e-postalar ve bunun için bağlı bütün hesapları dahada emniyetli vaziyete getiriyor.

Yapılılan bilgilendirmede; servise eklenen tertemiz kalite müşterilerin e-posta, yasamsal medya hesabı, web siteleri, uygulama ve servislerde kullanılan şifrelerine baz alinarak sızıntıları denetim ediyor. Turkcell müşterileri, servise abone olduktan sonra, tertemiz şifre sızıntılarına karşı SMS ile uyarılırken geçmişte yaşanmış var olan şifre sızıntıları ile alakalı da bilgilendiriliyor. böylelikle kullanıcılar şifresi ele geçirilmiş var olan ve farkında olmadan kullanmaya ayni ritimde devam ettikleri servisleri tekrar saglam tek biçimde kullanmaya başlayabiliyor.

“Amacımız dahada emniyetli tek web deneyimi”
Turkcell Dijital Servisler ve Çözümlerden sorumlu genel Müdür Yardımcısı Ataç Tansuğ geçen şubat ayında hizmete sundukları Dijital Güvenlik Servisi’ne eklenen tertemiz özellikle müşterilerine dahada emniyetli tek mobil web deneyimi sunmayı amaçladıklarını belirtti.

Tansuğ, “Kovid-19 sürecinde hanelerinde var olan müşterilerimizin online geçirdikleri sürelerde hatri sayilir büyüklükte artış yaşandı. Bu artış, siber güvenlik konusundaki risklerin de aynı oranda büyümesine neden oluyor. Dijital Güvenlik Servisimizle bu riskleri minimuma indiriyoruz. Önümüzdeki dönemde de müşterilerimize dahada emniyetli tek web deneyimi yaşatmak amaciyla çalışmalarımız sürecek.” diye konuştu.

Turkcell’in gelişmiş ve devamlı güncellenen siber güvenlik altyapıları üzerinden çalışan Dijital Güvenlik Servisi, özellikle ‘oltalama’ olarak adlandırılan ve çoğunlukla hatri sayilir büyüklükte alışveriş sitelerinin veyahut bankaların web sitelerinin kopyalarını yaparak kullanıcıların şifrelerini ele geçirmeye çalışan sitelere karşı da tesirli tek savunma sağlıyor. Servise abone var olan kullanıcılar mobil hatları üzerinden internete bağlıyken emniyetli olmayan web sitelerine erişmeye çalıştıklarında içeriğin zarar veren olabileceğine değin ikaz alıyorlar. böylelikle kullanıcıların bu tip sitelere farkında olmadan girmesinin önüne geçilmesi amaçlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir