DualSense tetik mekanizmasının içinde ne var?

Uzun zamandır satışa sunulması beklenen ve çok az bir vakit kalan PlayStation 5 konsolunun kontrolcüsü olan DualSense için çok fazla haber yapıldı. Bu kontrolcülerde bulunan bazı özelliklerin oyunlara çok daha farklı anlamlar ve özellikler kazandıracağını öğrenmiştik. Ateş ederken silah kilitlenmesi ya da araç sürerken yaşadığımız titreşimler gibi pek çok farklı özellik bizleri bekliyor. Peki, bu kadar yeniliği bir arada sunan kontrolcünün içinde ne var? DualSense tetik mekanizmasının içinde ne var? Bu soru yanıt buldu!

DualSense tetik mekanizmasının içinde ne var?

Yeni nesil konsolların çıkmasına çok az bir süre kala, hala daha yeni özellikler ve detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Sony’nin kıvanç duyduğu yeni DualSense kontrolcüsü pek çok özellik ile hayatımıza dahil olacak. Bu noktada yanında getirdiği özelliklerin çalışma prensipleri içinde bulunan aksamlara göre nasıl işliyor? TronixFix isimli YouTube kanalı bu sorunun cevabını vermek için, DualSense kontrolcüsünün içini açarak, bulunan tüm aksamları gösterdi. İçinde 1560 mAh batarya bulunduran DualSense kontrolcüsü için, aynı zamanda tetik görevini üstlenecek farklı bir mekanizma geliştirilmiş durumda.

Yukarıdaki video ile birlikte DualSense kontrolcüsünün içinde bulunan teknolojileri ve bunların nasıl çalıştığına göz atabilirsiniz.

donanımdualsenseDualSense tetik mekanizmasının içinde ne varhaberkontrolcüoyunPlaystation 5

Kaynak :shiftdelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir