Dünya Ralli Şampiyonası’nın Türkiye ayağı sona erdi!

Asparan’da bulunan servis parkta Muğla Valisi Orhan Tavlı’nın da katılımıyla düzen eden kapanış seremonisi ve mükafat töreninde Evans-Martin birincilik ödülünü alırken, Belçikalı Hyundai Shell Mobis WRT sürücüsü Thierry Neuville-Nicolas Gilsoul 2. ve aynı takımdan 9 sefer hayat Ralli Şampiyonu Fransız Sebastien Loeb-Daniel Elena ekibi de üçüncü olarak podyumda bulunan isimler oldular.

WRC2 kategorisinde Türk takım Toksport WRT yerine Skoda Fabia R5 ile yarışan İsveçli Pontus Tidemand-Patrick Barth birinciliğin sahibi olurken, WRC3 kategorisinde Polonya’dan Katejan Kajetanowicz-Maciej Szczepaniak Skoda Fabia R5 ile zafere ulaşan ekip oldu. Citroen C3 R5 ile yarışan 5 sefer ülkemiz Ralli Şampiyonu Red Bull sporcusu Yağız Avcı ve copilotu onur vatanperver de WRC3 kategorisinde üçüncü olarak podyumda yer aldı.

TOSFED Başkanı Eren Üçlertoprağı organizasyonun derhal peşinden yaptığı açıklamada, “Sağlık Bakanlığımız ve beynelmilel oto Federasyonu (FIA) Covid-19 protokollerini en sıkı şekilde uygulayarak çok başarılı tek organizasyonu arkada bıraktık. Sportif düzen açısından da hemide beynelmilel yetkililer, ayni vakitte da katılımcılardan övgü dolu açıklar aldık.” dedi.

hayat Hyundai Muğla oto Polonya sağlık ülkemiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir