Dünyanın en büyük kameralı telefonu tanıtıldı-haberi

Sharp, yeni amiral gemisi telefonuna 1 inçlik dev kamera sensörü yerleştirerek Leica markası ile yeni bir işbirliğine imza attı. Ortaya çıkan bilgilere göre Leica, Huawei’ye uygulanan yaptırımların neden olduğu uluslararası akıllı telefon pazarından çekilmesinin ardından yeni bir mobil kamera ortağı buldu.

Sharp, Aquos R6 ‘yı Japonya‘da duyurdu. Yeni cihaz, Leica markalı lensi ve şu anda herhangi bir telefondaki en büyük kamera sensörü ile öne çıkıyor.

20 megapiksel 1 inçlik sensör, teknik özellikler açısından Sony’nin yüksek kaliteli RX100 kompakt fotoğraf makinesindeki sensöre benziyor. Bu sensör, bir akıllı telefona giren ikinci 1 inçlik sensör olarak biliniyor. Mevcut herhangi bir telefonun 1 inçlik sensöre en yakın olanı, 1 / 1.12 inç lens bulunan yeni Xiaomi Mi 11 Ultra.

Aquos R6’nın diğer büyük özelliği, Sharp’ın Pro IGZO OLED adını verdiği ekran. Telefon en yüksek parlaklığı 2.000 nit ve değişken yenileme hızı ise 1 ila 240 Hz olan 6.6 inç 2.730 x 1.260 panele sahip.

Bugüne kadar çoğu Android telefon, gerçek zamanlı olarak içeriğe uyum sağlayan gerçekten değişken yenileme hızlarına sahip OLED ekranlar sunamadı. Öte yandan Sharp Aquos R6 ‘daki bu paneli, şu anda herhangi bir telefonda bulunan en gelişmiş panel gibi görünüyor.

R6’nın diğer teknik özellikleri ise 2021 amiral gemisi için standart olarak değerlendiriliyor. Akıllı telefon Snapdragon 888, 12 GB RAM, 128 GB depolama ve 5.000 mAh pile sahip. Aquos R6, Haziran ayında Japonya’da NTT Docomo ve SoftBank operatörleri aracılığıyla satışa çıkacak. Cihazın fiyatı ise henüz belli değil. 

kameralenssensörSharp

Kaynak :shiftdelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir