Twitter evden çalışma modelini kalıcı yapıyor

Koronavirüs ile birlikte yaygınlaşan evden çalışma modeli, teknoloji devlerinin ana iş modeli olmaya hazırlanıyor. Microsoft ve Amazon’un çalışanlarına en az ekim ayına kadar evlerinden çalışabileceklerini açıklamasının ardından sosyal ağ Twitter’dan ise çok daha radikal bir açıklama geldi: “Ofisleri açmak bizim kararımız. Gelip gelmemek ya da ne zaman gelecekleri ise çalışanlarımızın kararı”

İstanbul’un hareketliliğinde son 53 günün en yüksek oranı dün yaşandı

11 Mayıs itibariyle açılan AVM’ler ve kuaför salonları İstanbul’un şehir hareketliliğini nasıl etkiledi? İşte koronavirüse karşı alınan önlemlerin gevşetilmeye başlanması ile İstanbul’da son 53 gündür görülmeyen oran… Necdet Çalışkan’ın haberi…

Amazon’dan sonra Microsoft da evden çalışma süresini uzattı

Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında evden çalışmaya geçen teknoloji devleri, birer birer çalışanlarına normalleşme adımlarıyla ilgili bilgilendirmeler yapmaya başladı. Evden çalışmayı yeni normalleri yapmaya hazırlanan Amazon ve Microsoft’tan çalışanlarına “Ekim ayına kadar evden çalışabilirsiniz” izni çıktı.

Ramazan ve koronavirüs mobil tüketicilerin davranışlarını nasıl etkiliyor?

Türkiye’de Ramazan ve Covid-19 tüketicilerin dijital davranışlara nasıl yansıyor? Mobil reklam platformu AdColony’nin yaptığı araştırmaya göre bu dönemde akıllı telefon kullanımı daha da artacak, kullanıcılar mobil oyunlarda daha fazla vakit geçirip, daha fazla online alıveriş yapacak.