Ferrari yıl sonuna doğru iki yeni model tanıtacak

Piyasaya sürdüğü lüks ve pahalı spor otomobilleriyle Bilinen İtalyan üretici Ferrari, 2020 yılının sonlarına doğru iki tertemiz otomobille sevenlerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.
Markanın Pazarlama ve Ticari İşler sorumlusu Enrico Galliera, İngiliz oto dergisi Autocar’a yaptığı açıklamada, “Biz her vakit dahada fazlasını yapmayı planlıyoruz. sene nihayetinde iki tertemiz modelimizi tanıtacağız.” iifadelerini kullandı.

KORONA NEDENİYLE YENİ MODELLER GECİKTİ
Galliera, markanın Maranello fabrikasında koronavirüs salgınından dolayı üretimin durması sebebinden sürecin bu tarihe civarindan uzadığını açıkladı.
Ferrari nihayet tek senede F8 Tributo, F8 Spider, SF90 Stradale, 812 GTS ve Roma modelleriyle birlikte 5 tertemiz oto tanıttı. Bu modeller Ferrari’nin istikbal 5 sene içinde tanıtacağı 15 oto arasında bulunuyor.

FERRARI’NIN SUV OTOMOBİL ÜRETECEĞİ İDDİALARI
Ferrari’nin tek SUV modeli ile karşımıza çıkıp çıkmayacağı her biri tarafından heyecan ediliyor. ama SUV modeli isteyenler belli tek süre dahada beklemek zorunda kalacak.
Galliera bu konuyla alakalı ise, “Potansiyel olarak her segmentle ilgileniyoruz. ama Ferrari spor oto pazarında tek marka. tertemiz segmentlere baktığımızda Ferrari’nin sahip olduğu ruhu ve pozisyonu göz önünde bulundurmak zorundayız. Spor ve GT otomobiller bizim doğal segmentlerimiz ama mirasımızla tutarlı olduğu sürece başka segmentleri de düşünebiliriz.” izahını yaptı.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir