Galaxy A11 kullanıcılarına Android 11 müjdesi!-haberi

Samsung, bütçe dostu ve orta sınıf telefonları için Android 11 güncellemesini dağıtmaya devam ediyor. Amiral gemisi ve diğer üst segment telefonlar aylar öncesinden bu güncellemeyi alırken, şimdi ise giriş seviyesi Galaxy A11 merakla beklenen Android 11‘e kavuştu.

Galaxy A11, geçtiğimiz yılın Kasım ayında piyasaya sürüldü ve Android 10 tabanlı One UI Core 2.x arayüzüyle kutudan çıktı. Cihazın piyasaya sürülmesinden tam bir sene sonra Samsung, Android 11 güncellemesini bütçe dostu modeli için nihayet sundu.

Galaxy A11 Android’in en yeni sürümüne kavuştu

Samsung’un bütçe dostu telefonu Galaxy A11, yayınlanan Android 11 güncellemesiyle birlikte One UI Core 3.1 arayüzüne de kavuştu. Şirket  bu güncellemeyi ilk olarak Panama’daki kullanıcılarına sundu. Ancak bu dağıtım OTA yoluyla olduğu için diğer kullanıcıların da birkaç gün içinde Android 11 güncellemesini alması bekleniyor.

Samsung Galaxy A11

Galaxy A11 için Android 11 güncellemesi ‘A115MUBU2BUE1’ yapı numarasıyla geliyor. Cihaz bu sürümle birlikte Android 11’in ve One UI Core 3.1‘in yeniliklerine kavuşurken, aynı zamanda güvenlik yaması da Mayıs 2021 olarak güncellendi.

Sizlerde yeni güncellemenin cihazlarınıza gelip gelmediğini manuel olarak kontrol etmek için; Ayarlar-Yazılım güncelleme-İndir ve yükle seçeneklerine gidebilirsiniz.

Samsung, giriş seviyesindeki A11 modeli için en az dört yıllık güvenlik yaması sağlayacağını vaat ediyor. Dolayısıyla bütçe dostu bu telefon, güvenlik güncellemelerini 2024 yılına kadar alacak. Ancak bu vaatlerin yalnızca güvenlik yamalarından ibaret olduğunu belirtmekte fayda var. Zira şirket üç büyük Android güncellemesi programına bu telefonu dahil etmedi. Muhtemelen cihaz Android 12’yi de alarak miadını dolduracaktır diye tahmin ediyoruz.

android 11galaxy a11Galaxy A11 Android 11samsung

Kaynak :shiftdelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir