Galaxy Note 20 modelleri bir özelliğini kaybedebilir

Samsung Galaxy Note 20 kamera özellikleri için bekleyen kullanıcıların sayısı gün geçtikçe artıyor. Güney Koreli teknoloji şirketinin bir sonraki durağında önemli bir değişiklik yaşanabilir. Galaxy Note 20 ailesini neler bekliyor?

Galaxy Note 20 kamera özellikleri için üzen iddia

108 Megapiksel kamerası ile dikkatleri üzerine çeken Galaxy Note 20 ailesi, ne yazık ki bu konuda beklenen performansı gösteremeyebilir. Güvenilir bir iddia kaynağı olan “Ice Universe”, Galaxy S20 Ultra‘da bulunan bir özelliğin bu seride bulunmayacağını belirtti.

Kendisinin aldığı bilgilere göre Galaxy Note 20 serisinde 100x “Space Zoom” özelliği bulunmayacak. Bu özellik hem dijital yakınlaştırma fırsatı sağlıyor hem de optik yakınlaştırma imkanı tanıyor.

Galaxy Note 20 kamera özellikleri

Galaxy S20 Ultra’yı tanımlayan özelliklerden birisi olan 100x yakınlaştırmanın Galaxy Note 20 ailesinde bulunmaması birçok kişiyi üzebilir. İddia sahibinin sözleri doğru ise Samsung’un daha gösterişsiz bir telefoto kamerası üzerinde çalıştığını söyleyebiliriz.

Güney Koreli şirketin Galaxy Note 20 ailesi adına periskop merceğinde veya yüksek çözünürlüklü sensör konusunda bir değişiklik yapıp yapmayacağı belli değil. S20 Ultra, 3.5x optik yakınlaştırma yapabiliyor ve 48 Megapiksel çözünürlüğünde olan bir sensörden yararlanıyor.

Galaxy Note 20 kamera

“Ice Universe”, Galaxy Note 20 Plus hakkında şunları söyledi: “Galaxy Note 20 Plus, 108 Megapiksel olan ISOCELL Bright HM1 adlı görüntü sensörünü kullanmaya devam edecek ancak kendisine odaklanma konusunda yardımcı olmak ve kendisinin odaklanma problemini tamamen çözmek için yeni bir sensör eklenecek.”

S20 Ultra’da kullanılan 108 Megapiksel kamera, Galaxy Note 20 Plus’ta da kullanılacak. S20 Ultra kullanıcılarının yaşadığı otomatik odak sorunu da çözülecek. Bunların dışında Galaxy Note 20 Ultra modeli de gelmeyecek gibi duruyor.

Galaxy Note 20 100x yakınlaştırmaGalaxy Note 20 100x zoomGalaxy Note 20 kameraGalaxy Note 20 kamera özellikleriGalaxy Note 20 modelleri kameralarıGalaxy Note 20 serisiGalaxy Note 20 serisi kamera özellikleriGalaxy Note 20 telefonları

Kaynak :shiftdelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir