Galaxy S10 Lite güncelleme aldı! İşte yenilikler

Samsung Galaxy S10 Lite da One UI 2.5 güncellemesi alan modeller arasında yerini aldı. dahada evvelce Galaxy S10 ailesi amaciyla bu arayüz sürümü kullanılmaya başlanmıştı. ama “Lite” model, başka modellerden dahada ardindan bu güncellemeyi aldı. ama güncellemenin başka modellerde bulunan Bir takım yenilikleri içermediği de belirtiliyor.

Samsung tertemiz yeni sezon modelleri amaciyla çalışmaya ayni ritimde devam ederken Daha önceki yeni sezon modelleri amaciyla güncelleme çalışmaları da yapıyor. ama güncellemeyle birlikte nelerin değiştiğine değin detaylar yayınlanmadı.

Samsung Galaxy S10 Lite, One UI 2.5 kullanmaya başlıyor

Firma, S10 Lite sahiplerinin beklediği güncellemeyi yayınladı. Samsung’un en güncel arayüzü var olan One UI 2.5 amaciyla ülkelere göre yayınlanma planlanması yapıldı. ama Türkiye’deki kullanıcıların da şu anda güncellemeyi aldığını belirtmek mümkün. Bilinen bu arayüz Android 10 tabanlı olarak geliştiriliyor.

Samsung S10 Lite One UI 2.5 güncellemesi amaciyla öne çıkan bilgilerde tek çekim özelliği bulunuyor. Bu kalite sayesinde tek bir dokunuşla ani çok modda resim çekimi mümkün oluyor. Bunun sayesinde de en iyi görsel yakalanmış oluyor. Bu kalite Galaxy S20 ailesiyle birlikte kendisini göstermişti.

samsung galaxy s10 lite one ui 2.5

G770FXXU3CTH4 sürüm numarasına sahip var olan güncelleme amaciyla S10 Lite üzerinde Ayarlar > Yazılım güncellemesi bölümüne gidebilirsiniz. Burada güncellemeyi indirerek en güncel One UI sürümünü kullanabilirsiniz.

Modelin özelliklerini tekrar hatırladığımızda karşımıza 6.7 ‘ Super AMOLED ekran, Snapdragon 855 işlemci, 6 GB veyahut 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanı kendisini gösteriyor. Modelde 48 piksel anne kamera, 12 piksel ultra geniş açılı kamera ve 5 piksel makro kamera bulunuyor. Önde ise 32 piksel kamera görev alıyor. Bununla birlikte modelde 4.500 mAh batarya kapasitesi bulunuyor.

samsungsamsung s10 litesamsung s10 lite güncellemesamsung s10 lite one ui 2.5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir