Galaxy S20 Plus, DxOMark’ta hayal kırıklığı yaşattı!

Yeni bir Samsung Galaxy S20 Plus DxoMark testi daha gündeme damgasını vurdu. Kamera konusunda iPhone 11 Pro’yu geride bırakmayı başaran bu model, ses kalitesi için de sınandı. Güney Koreli teknoloji şirketinin cihazı kaç puan aldı?

Samsung Galaxy S20 Plus DxoMark testi ile mutlu etmedi

Samsung’un amiral gemisi modelleri arasında yer alan Galaxy S20 Plus, Galaxy S10 Plus modelinden daha gelişmiş bileşenlere sahip. Bu bağlamda kendisinden ses performansı adına yüksek bir puan bekleniyordu. Beklenen olmadı.

Galaxy S10 Plus ile aynı puanı alan Galaxy S20 Plus, birçok rakibinin gerisinde kaldı. Ses kalitesi testinden 66 puan alan amiral gemisi, 11. sırada yerleşti. Ses çalma konusunda ortalama bir performans sunan Galaxy S20, tiz bir ses yapısına sahip.

Samsung Galaxy S20 Plus DxOMark testi

Bu amiral gemisi, ne yazık ki düşük frekanslı sesleri ve aralığı tanımlayan bas sistemi hususunda isteneni veremiyor. Stereo ses bakımından verimli bir yapıya sahip olan Samsung Galaxy S20 Plus, oyun deneyimi açısından da iyi değil. Bu test tarafından tespit edilen diğer sorunlar neler?

En yüksek ses ile oyun oynandığı takdirde ses dengesini ayarlamayan bu cihazın kayıt özelliği, ses çalma özelliğinden daha iyi. Belirli bir tonda yazılmış müzik parçasının niteliği adına verimli bir şekilde çalıştığı belirtilen Galaxy S20, bazı kullanıcıları ses dinamikleri ve mikrofon performansı bakımından da memnun etmeyi başardı.

Galaxy S20 Plus DxoMark testi

Ses kaynaklarının uzamsal bir düzlemde oluşturulması mevzusunda tutarsız olduğu söylenen bu akıllı telefon, ses kalitesi açısından kendisinin bir önceki modeli ile hemen hemen aynı seviyede performans gösteriyor. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Galaxy S20 Plus DxOMark ses testiGalaxy S20 Plus DxOMark testiGalaxy S20 Plus ses kalitesiSamsung Galaxy S20 Plus DxOMarkSamsung Galaxy S20 Plus DxOMark ses testiSamsung Galaxy S20 Plus DxOMark testiSamsung Galaxy S20 Plus ses kalitesi

Kaynak :shiftdelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir