Galaxy S20 serisi satışları tahminleri boşa çıkarttı

Tüm dünyaya yayılan Corona virüs salgını nedeniyle teknolohji sektörünün de olumsuz etkilendiği bir dönem içerisindeyiz. Geçtiğimiz günlerde Samsung’un akıllı telefon satışlarının beklenildiği gibi olmadığı ve firmanın bu yüzden üretim sayısını değiştireceği ortaya çıkmıştı. Şimdi ise Samsung Galaxy S20 serisi satışları ortaya çıktı ve bu istatistik de pek iç açıcı olmadı.

Galaxy S20 serisi, S10 ailesinin gerisinde kaldı

Samsung, bu yılın ilk çeyreği için satış istatistiklerini gösteren bir rapor açıkladı. Bu raporda en dikkat çeken kısım ise Galaxy S20 serisi satış rakamları oldu. S20 ailesi, 2020′nin ilk üç ayındaki satış istatistiği ile hem S9 serisinin hem de S10 ailesinin gerisinde kaldı. Bu durumda Corona virüs etkisinin de yüksek olduğu düşünülüyor.

Galaxy S20 serisi satışları

S9 ailesi ABD’de bir haftalık periyotta 500.000 satış adedini, S10 serisi ise 400.000‘i aşmıştı. Fakat firmanın bu yıl piyasaya sürdüğü Galaxy S20 serisi satışları ise 200.000 adedi hiç geçemedi. Ortaya çıkan bu rakamlar da beklentiler karşısında çok düşük kaldı.

Öte yandan yeni S ailesinin satışlarının beklentileri karşılayamamasındaki tek sebep de COVID-19 salgını olarak görülmüyor. Uzmanlara göre, 5G altyapılarının henüz yeterli düzeye ulaşmamasının bu durumda hayli etkisi var. İnsanların da henüz bir önceki nesil cihazları bırakıp, 5G’li bir cihaza bu kadar fazla para vermek istemediği düşünülüyor.

Galaxy S20 serisi satışlarısamsungSamsung Galaxy S20

Kaynak :shiftdelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir