Galaxy Z Fold 3 ve Flip 3 ekran özellikleri sızdırıldı

Samsung Galaxy Z Fold 3, Galaxy Z Flip 3 ve Galaxy Z Flip Lite amaciyla ekran özellikleri sızdırıldı. Ünlü analist Ross Young tarafından paylaşılan sızıntıya göre Samsung’un 2021 seneninde üç tertemiz katlanabilir modelle karşımıza çıkacağı da kesinleşmiş oldu.

Samsung Galaxy Z Fold üç ekranı amaciyla S-Pen ayarı

Dünyanın önde gelen araştırma şirketlerinden biri var olan DisplaySearch baş Analisti Ross Young, Xiaomi sonrası Samsung katlanabilir telefon serisi Galaxy Z amaciyla de ele geçirdiği ekran nitelikleri sızıntısını paylaştı.

Buna göre Galaxy Z Fold 3 ekranı tam açıldığında 7,55 inç boyutunda karşımıza çıkacak. Bu nispet selefi var olan Fold 2 modelinde bulunan 7,59 inçten dahada minik tek yapıda.

Samsung katlanabilir telefon, galaxy z fold 3, galaxy z flip 3, galaxy z flip lite, galaxy z fold üç ekran özellikleri, galaxy z fold üç ekranı

Telefon kapandığında ise karşımıza 6,23 inç boyutunda tek ekran boyutu çıkacak. Bu ekran 5: dört en boy oranında ve 2208 × 1768 piksel çözünürlüğe sahip olacak.

Bu ekranın piksel yoğunluğu ise 375 ppi düzeyinde olacak. Sızıntıları çogunlukla tutan analist Ross Young’a göre ekran büyüklüğünde alana gelen bu küçülmenin kaynağı ise S-Pen.

Samsung katlanabilir telefon, galaxy z fold 3, galaxy z flip 3, galaxy z flip lite, galaxy z fold üç ekran özellikleri, galaxy z fold üç ekranı

Galaxy Note serisinden tanıdığımız dokunmatik kalem S-Pen böylelikle evvel kez değişik tek Samsung akıllı telefon modelinde kullanılmış olacak.

Galaxy Z Flip 3 ve  Z Flip Lite ekranları ise aynı büyüklükte Başka bir deyişle 6,67 inç boyutunda karşımıza çıkacak. Şu vakit amaciyla bu ekranların nitelikleri sızdırılmasa da, Roos Young’un aktardığına göre Galaxy Z Flip 3 modeli 120Hz yenileme oranına sahip tek ekran kurulumuna sahip olabilir. Galaxy Z Flip Lite amaciyla ise dahada düşük çözünürlüklü tek ekran kullanılması bekleniyor. 

Samsung evvel olarak 2019 seneninde karşımıza çıkardığı Galaxy Fold modeliyle, katlanabilir telefon amaciyla lider markalardan biri. Firma şimdiye civarindan istediği satış başarısını gösteremese de, 2021 senesi ile birlikte katlanabilir ekranlı telefonların çok dahada çok istek görmesi bekleniyor.

Galaxy Z Fold üç ekran özellikleri sizce nasıl olmuş? 2021 seneninde katlanabilir ekranlı telefonlar sizce popüler vaziyete gelebilir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

galaxy fold 3galaxy fold üç ekranıgalaxy z flip üç ekranıgalaxy z flip litegalaxy z fold üç ekranısamsung katlanabilir telefon

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir