Girişimci Serhat Sapcı: ‘Koronavirüs dünyayı dijital sektöre yönlendirdi’

Koronavirüs ile birlikte tertemiz dünyaya geçiş yapıldığını belirten toy Girişimci Serhat Sapcı, “Elbette yaşanan Bir hayli negatiflik oldu ama bunların yanında bütün sektörler, ‘Dijitalleşme’ ile tanıştı.” diye konuştu.

Serhat Sapcı, bu tertemiz dönemde girişimcilerin temassız teslimat, Start-Up projeler, e-ticaret siteleri benzeri alanlara yöneldiklerini belirterek “Pandemi döneminden evvel kredi kartıyla online alışveriş yapmaya çekinen insanlar, tertemiz girişimleri amaciyla evvela online alışveriş sürecini tamamladılar” dedi.

“Yazılımcıların değeri alana çıktı”
Bu dönemin kendisi benzeri yazılımcıların değerini alana çıkardığını kaydeden Sapcı, “Pandemi öncesi Bir takım firmalarla dijital potansiyelin farkına varılması ile alakalı derhal hemen saatlerce süre gelen toplantılar yapıyorduk. Artık bu durum Tamamiyle tersine dönmüş durumda” diye konuştu.

“Dijital çağın Nirvana’sı”
Serhat Sapcı, artık fiziki mağazacılığın ağır ağır sona yaklaştığını söyleyerek ”2022 seneninde büyük olasılık “Dijital çağın Nirvana’sını” yaşayacağız. E-Ticaretin altın senesi pandemi süreciyle başladı. Dükkanlarını kapatıp, ülkemizin en önde gelen e-ticaret sitelerine taşeronluk ve tedarikçilik yapmaya başlayan yüzlerce mağaza tanıyorum. İnsanlar bu zamani hanelerinde özellikle dijital platformlarda geçirdi. Mobil oyunlara istek ve girişimler artmış durumda” dedi.

“Türkiye, başarılı işler çıkarıyor”
Mobil oyun ve uygulamaların yazılımları üstüne çalıştıklarını laf eden toy Girişimci Serhat Sapcı, “Bu süreçte yüzlerce mobil oyun uygulama fikri bulunan e-postalar aldık. Türkiye, oyun sektörünü en başından yakalayan ve başarılı işler çıkaran ülke. Unutulmamalı ki, Pubg uygulaması da 17 yaşında olan tek gencin fikriydi ve şu anda senede 920 milyon Dolar kar eden tek uygulama haline geldi.” diye konuştu.

“Pandemi bize çok şey öğretti”
Serhat Sapcı, oluşum sürecini Tamamiyle çevrimiçi ağlar üzerinden tamamladıklarını anlatarak “Bunu bizim benzeri Bir hayli kuruluş da yapmış durumda. Bankalar, hükümet daireleri, önde gelen holdingler bütün iş asamalarini online pazarda çeviriyor.” dedi. Bu dönemde açık kaynak projelere dahada çok destek verdiklerini laf eden Serhat Sapcı, “Genç yazılımcı kardeşlerimizin stajyerlik asamalarini hızlandırdık. Pandemi bize çok şey öğretti ama dijitale geçmekte zorlanan yapıların dijital tur ile tanışma sürecini en hızlı şekilde sağlamış oldu” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir