Gmail tasarım değişikliğine gidiyor

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan blog gönderisine göre, Gmail tasarım farklığı gerçekleşecek. Öncelikle G-Suite kullanıcılarının alacağı bu güncelleme, dahada sonrasında standart kullanıcılar amaciyla de sunulacak.

Gmail tasarım değişikliğine gidiyor

ABD merkezli Google’ın Gmail servisi, yeryüzünde en çok kullanılan posta istemcisi özelliğini taşıyor. uzunca tek müddettir tasarımsal tek değişim görmediğimiz Gmail, en güncel olarak Slack, Google Keeps benzeri uygulamalarla birleşip, e-posta okurken aynı anda pop-up olarak kullanma özelliği getirilmişti.

gmail tasarım değişikliği

Evden çalışma sürecinin Bir takım uygulamaların değerini artırması neticeninde Slack kullanımı da aynı oranda artış gösterdi. Bu vaziyeti analiz eden Google kolları sıvadı ve tasarıma tertemiz tek dokunuş kattı.

Yapılması tasarilanan Gmail tasarım değişikliğine göre, bu değişim üç anne başlıkta toplanıyor. Bunlardan ilki e-posta, başka başlıklar ise sohbet ve görünüm olacak. Bunun neticeninde ise posta hizmetine sohbet ve video müzakere hizmetlerinin entegre edilmesine karar verilmiş benzeri görünüyor.

gmail tasarım değişikliği

Blog’tan yayınlanan özelliklere göre hasbihal bölümü artık dahada işlevsel olacağı açıklandı. Drive entegrasyonu ek eden şirket, kullanıcılarının bu sayede dokümanlarına dahada basit tek şekilde ulaşıp veri aktarımı sağlayabiliyor. Ayrı olarak müessesesel kullanıcılar amaciyla de hasbihal odaları oluşturulabiliyor. Yapılan sohbetler, e-postalarla dahil içe olacak ve istenilen yere konumlandırılabilecek.

Gmail tasarım bu farklığı onuncu hafta G-Suite kullanıcılarına sunulacak. sene sonuna doğru ise G-Suite kullanıcılarını kalıcı olarak kullanmaya ayni ritimde devam edecek. Standart kullanıcılar amaciyla Daha tek vakit belirtilmedi.

g-suite tasarımgmailgmail tasarım değişikliğigmail tertemiz tasarım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir