Google Mesajlar için iMessage benzeri özellik!

Google’ın sunduğu servislerin kullanıcı sayısı oldukça yüksek. Geçen yıl kullanıma sunulan iMessage rakibi Google RCS yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Yeni ortaya çıkan özellik ile uygulama, iMessage’a biraz daha benzeyecek gibi duruyor. Google mesajlara emoji ile reaksiyon verme özelliğini ne zaman herkese açacak?

Google Mesajlar mesajlara emoji ile reaksiyon verme özelliği

Twitter yakın zaman önce yazılan mesajlara emoji ile reaksiyon gösterme özelliğini kazanmıştı. Anlık mesajlaşma uygulamasına eklenen bu özellik konuşmaların daha renkli bir hale gelmesini sağlıyor. İşte bunun farkında olan Google da RCS için Apple’ın iMessage’ında bir süredir bulunan mesajlara emoji ile reaksiyon verme üzerinde çalışıyor.

Yeni ortaya çıkan bilgilere göre, bu özellik bazı kullanıcılara sunulmaya başlandı. Şubat ayında başlayan ilk adımların ardından Google, söz konusu emoji ile reaksiyon gösterme özelliğini daha fazla kişiye sunabilir.

Bir mesaja emojiler ile tepki vermek için tıpkı iMessage‘da olduğu gibi reaksiyon göstermek istediğiniz mesajın üzerine gelip basılı tutmanız yeterli. Sonrasında emoji görünümleri açılmış olacak. Tabii ki bu özellik size geldiyse.

mesajlara emoji ile reaksiyon verme-Google Mesajlar-Google RCS

Reddit’te bir kullanıcı hali hazırda özelliği aldığını göstermek için ekran görüntüleri de paylaştı. Paylaşılan görüntüler, özelliği kullanabilen kullanıcı mesajlara emoji ile reaksiyon verse bile, karşı taraf bu özelliği almamışsa göremediğini gösteriyor. Yani özellik hala geliştirilme aşamasında. Aynı zamanda reaksiyonların Twitter’daki emojilere çok benzediği de aşikar.

Özelliğin ilerleyen günlerde daha fazla kullanıcıya sunulması planlanıyor.

googleGoogle mesajlarGoogle Mesajlar için gelen yeni özellikgoogle mesajlar RCSGoogle mesajlara emoji ile reaksiyon vermegoogle rcs

Kaynak :shiftdelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir