Google Pixel 6 taslağı sızdırıldı: Kamera sürprizi…

Pixel 5 modelinde ilk kez amiral gemisi akıllı telefon pazarından uzaklaşıp orta üst seviye işlemci ile karşımıza çıkan Google, Pixel 6 ile iddialı dönüyor. Google’ın yeni akıllı telefon modelinin taslakları da ilk defa ortaya çıktı.

Google Pixel 6 ekran altı kamera ile mi geliyor?

Google, Pixel serisi akıllı telefonlarında sızıntılar ile nabız yoklayıp, dikkat çekme stratejisiyle pazar oluşturmayı seviyor. Bu pazarlama tekniği, Pixel 6 ile de devam edecek gibi gözüküyor. Yeni modelin ortaya çıkan yeni taslak çiziminde, Google Pixel 6 modelinin tamamen çerçevesiz ve deliksiz ekran tasarımı dikkat çekiyor. Tasarımda hoparlör boşluğu net bir şekilde görülüyor ancak ön kamerayı gösteren bir delik bulunmuyor.

Google’ın bu taslağı gerçek gibi görünse de ekran altı kamera ile ilgili bir vurgu olmaması dikkat çekici. Yine bu taslak gerçek bile olsa Google tamamen farklı bir ön kamera çözümü ile karşımıza çıkabilir. Firma, üst seviye Pixel modellerini Ekim ayı gibi tanıttığı için, Pixel 6 özellikleri ilgili detaylı bilgilerin, Nisan ya da Mayıs ayı gibi karşımıza çıkması bekleniyor.

pixel 6, google pixel 6, ekran altı kamera

İlk defa ZTE Axon 20 5G modelinde karşımıza çıkan bu yeni teknoloji, Google dışında Samsung, Huawei, Oppo ve Xiaomi tarafında da deneme aşamasında.

Taslakta arka kamera tarafında da yine Pixel 5 gibi çift kamera kurulumunun karşımıza çıkacağı anlaşılıyor. Ancak Google çift kamera da ısrar etse de, Pİxel 6 modelinde çok daha güçlü bir sensörle karşımıza çıkacak.

Ekran altı kamerasına sahip ilk telefon teste girdi

Ekran altı kamerasına sahip ilk telefon teste girdi

Ekran altı kamerasına sahip ilk telefon ZTE Axon 20 5G şimdi zorlu dayanıklılık testinde. Telefonun teknolojisi gözler önüne seriliyor:

Google Pixel 5 serisiyle birlikte, orta seviye ve orta üst seviye akıllı telefon kullanıcılarını hedeflemeye çalıştı. Özellikle amiral gemisi akıllı telefon pazarında artan maliyetler, Google tarafında böyle bir strateji farkına neden olmuşa benziyor.

Her ne kadar Google Pixel 5 kullanıcıları, fotoğraftan kullanıcı deneyimine kadar telefondan memnun olsa da, Google’ın amiral gemisi tercih eden kullanıcıları es geçmesi büyük eleştiri konusu olmuştu. Google Pixel 6 ile birlikte, firmanın yeniden amiral gemisi pazarına dönüp dönmeyeceği ise merak konusu.

Sizce Google yeni Pixel telefonunda ekran altı kamera teknojisine yer verebilir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

ekran altı kameraGoogle Pixel 6Pixel 5pixel 6

Kaynak :shiftdelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir