Google’dan Pixel için yeni bir kamera hamlesi

Google, gerçekçi olmayan zerafet karşılaştırmalarının önüne geçmek amaciyla Pixel cihazlarından selfie (özçekim) filtrelerini kaldıracak. Instagram da eş tek atilim ile karşımıza çıkmış, insanları estetik yaptırmaya teşvik eden filtreleri kaldırmıştı. eş tek atilim de Google’ın Pixel telefonları amaciyla geliyor.

Google’ın Pixel telefonları amaciyla aldığı filtre kararı

Google Pixel telefonların sunduğu çok performans kamera özellikleriyle kullanıcıların alakasını çekiyor. Google güncellemelerini evvel alan telefon olmasının yanı sıra kamerası amaciyla tertemiz eklenen filtreler ve yenilemeler ile kullanıcılarını hoşnut ediyor.

Bunların yanında Google’ın Pixel telefonları amaciyla hatri sayilir büyüklükte farklıklar yapmayı planladığı amaciyla mühim tek güncelleme geliyor. Bu güncelleme kapsamında, özçekim filtreleri artık kaldırılacak Başka bir deyişle ön kamera ile yaptığınız çekimlere filtre ek etmek mümkün olmayacak. Google uzmanlardan ulaşan tek ekibe danışmasının derhal peşinden bu kararı verdi.

Google'ın Pixel telefonları

Yalnızca ön kamera amaciyla değil aynı zamanda telefonda yapılan ” güzellik” isimi altındaki başka düzenlemeleri de engelleyecek. Bu düzenlemenin şu vakit amaciyla Pixel dört ve Pixel 5 arasında bulunan bütün telefonlarında yer alması bekleniyor. Başka şirketlere misal olur mu bilmiyoruz ama Instagram’ın derhal peşinden Google da filtrelere karşı harp açmaya başladı benzeri duruyor.

googleGoogle PixelGoogle’ın Pixel telefonlarıpixel 4Pixel 5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir