GTA V: Bunları görmemiş olabilirsiniz! İşte 5 sır

Bilindiği üzere GTA 5 kısa bir süre önce ücretsiz oldu. Biz de size GTA 5 gizemleri hakkında bir yazı hazırladık. “GTA 5 bilinmeyen yerler” temalı içeriğimizde toplam 5 adet gizem yer alıyor.

7 yıl önce piyasaya sürülen 3 ana karakterli yapımda birçok gizli bilgi mevcut. Kapsamlı hikayesi ve aksiyon dolu görevleri ile oyun dünyasına adımını atan bu popüler oyunu bir kez daha keşfetmeye ne dersiniz?

Epic Games Store aracılığı ile birçok oyuncunun evine konuk olan GTA 5’in evrenini detaylı bir şekilde inceledik. Peki sizi neler bekliyor? Dilerseniz yazımıza geçelim.

Bu GTA 5 gizemleri ile tanışın: GTA 5 bilinmeyen yerler

“Bilinmeyenler yerler” tabiri hem oyunda pek fazla kişi tarafından fark edilmeyen yerler anlamında kullanılıyor hem de birçok kişinin tespit etmediği özel bilgileri barındıran mekânlar olarak tanımlanıyor. Bu bağlamda yazımızda yer alan ve Rockstar Games imzalı yapımda bulunan özel bilgiler bu başlık altında değerlendirildi.

Şimdiye kadar GTA oyunlarının hepsinde garip ve olağanüstü olaylara şahit olduk. Oyuncuların gizemlere karşı olan merakı, Rockstar Games’in ilgisini çekti ve bu sayede oyuncular açıklanamayan birçok sır ile tanıştı.

GTA 5 gizemleri

Bu oyunda “Gordo Dağı’nın Hayaleti” olarak adlandırılan ve ispatlanmış olan bir gizem mevcut. Bu hayaletin diğer GTA sırlarından bir farkı var. “Jolene Cranley Evans’ın Hayaleti” olarak da bilinen bu sır, Grand Theft Auto serisinde resmi olarak teyit edilen ilk (hayalet konusunda) gerçek ve kanıtlanmış bir efsane olarak biliniyor.

Bu hayalet, saat 23.00 ile 00.00 arası, Gordo Dağı’nda beliriyor. Hayaletin vücudu yarı saydam bir görüntüye sahip. Jolene, uzun siyah saçlara sahip ve beyaz bir elbise giyiyor. Kendisinin ağzı açık ve sadece size bakıyor. Hareket etmiyor.

GTA 5 bilinmeyen yerler

Eğer kendisine yaklaşmaya başlarsanız hayaletin rengi parlamaya başlar ancak ona çok fazla yaklaşırsanız ortadan kaybolur. Hayaletin durduğu yere giderseniz yerde kanlı bir yazıt göreceksiniz. Yerde “Jock” yazıyor.

İddia edilene göre bu yazıtta yer alan Jock, bu hayaletin eşi. Zira Jolene Cranley Evans, John “Jock” Cranley ile evli. Cranley ise oyunda önemli siyasi figürlerden bir tanesi ve başkan adayı.

GTA 5 sırları

Hayalet ile bu yazıt gece yarısından sonra kayboluyor. Peki bu dağın hikayesi ne? Jock, dublör olmayı çok istiyordu ve çok hırslıydı ama eşi Jolene bu durumdan hoşlanmadı. 1978 yılında burada bir dağ turu yapan çift, bir daha asla buluşamadı. Zira Jock, eşinden kurtulmak için onu dağın tepesinden itti. Jolene bu olaydan sağ çıkamadı.

Aslında bu olay gerçekten de yaşandı. Rockstar Games, Mike isimli bir kişinin kendi sevgilisini bu dağda aynı şekilde öldürmesini oyuna taşıdı. Bu olay ABD’de yaşandı. İsterseniz bir sonraki gizemimize geçelim.

GTA 5 gizemleri: Leatherface / The Infinity Killer

Grand Theft Auto serisinin en ünlü efsanelerinden birisi olan bu katil, Grand Theft Auto: San Andreas yapımında karşımıza çıkmıştı. Bu katil de gerçek hayattan esinlenerek oyuna eklendi. Katilin kendisi ne yazık ki gençliğinde bir deri hastalığına maruz kaldı. Kendisinin yüzü tanınamayacak bir hale geldi.

GTA V’te karşımıza çıkan katilin adı “The Infinity Killer” olarak biliniyor. Kendisinin çocukluğundan beri 8 rakamına takıntılı bir şekilde yaşadığı belirtiliyor. Bu katil, 8 rakamını sonsuzluk işaretini çizmek için kullanıyor. “The Infinity Killer” ismi de buradan geliyor.

GTA 5 gizli yerler

Kendisinin gerçek ismi Merle Abrahams. 1947’de doğan Abrahams, Sandy Shores kasabasında yaşıyordu. The Infinity Killer birçok kişinin hayatına son verdi. Acımasız katil en büyük cinayet operasyonunu 1999’da gerçekleştirdi ve 8 erkek sporcuyu öldürdü. Abrahams, 57 yaşındayken, Aralık 2004’te hayatını kaybetti.

Bu katil, 8 erkek atleti öldürdüğünü hiçbir zaman kabul etmedi ancak evinin detaylarında Abrahams ile 8 rakamının ilişkini görüyoruz. Evin yanık olan bir duvarında “8 sadece sonsuzluktur!” yazısı yer alıyor. Abrahams, komşuları tarafından hiç sevilmedi.

GTA 5 bilinmeyenleri

Abrahams’in yaşadığı evin hemen yanında yer alan dökük bir evde yukarıdaki gazete parçası ile karşılaşıyoruz. Bu gazete parçasına göre kendisinin aslında mahkemede yargılanmak için beklediğini ama yargılanmadan önce hayatını kaybettiğini öğreniyoruz.

Bu kasabanın arkasında bulunan bir taşlık arazide çok daha ilginç bilgiler yer alıyor. Araziye girdiğimizde birden fazla 8 rakamına rastlıyoruz. Bu rakamlardan sonra ise bizi bir şiir karşılıyor. İlgili şiirde 8 kişiden bahsediliyor. Bazılarının ölmeden önce ne yapmaya çalıştığı yer alıyor. Bazı kişilerin ise kişisel özelliklerinden bahsedilmiş.

GTA 5 ücretsizGTA 5 bilinmeyen yerlerGTA 5 bilinmeyenlerigta 5 gizemleriGTA 5 hakkında bilinmeyenlerGTA 5 sırlarıGTA V ücretsizGTA V bilinmeyen yerlerGTA V bilinmeyenleriGTA V gizemleriGTA V hakkında bilinmeyenlerGTA V sırları

Kaynak :shiftdelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir