HarmonyOS 2.0 beta iki telefon için daha geldi

Huawei yaşadığı AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ yasaklarından ardindan kendisinin işletim sistemi var olan HarmonyOS’u geliştirmeye başlamış ve kullanıcılara dağıtmaya başlamıştı. Şimdi ise geliştiriciler amaciyla sunulan HarmonyOS 2.0 beta sürümü iki tertemiz telefon amaciyla dahada geldi.

HarmonyOS 2.0 beta başka telefonlara erişmeye ayni ritimde devam ediyor

Google Servisleri’nin artık Huawei cihazlarda kullanılmıyor olmasına karşın şirket HarmonyOS ile kullanıcılarının karşısına çıkmıştı. geçen günlerde beş tertemiz aygıt amaciyla kullanıma açılan beta sürümü şimdi de Huawei P30 ve Huawei Mate 30 Pro 5G amaciyla sunuldu. Twitter üzerinden paylaşılan tertemiz sürümün yüklü olduğu Huawei Mate 30 videosu telefonun arayüzünü gözler önüne seriyor.

Telefonun arayüzü size tanıdık geldiyse şaşırmayın çünkü hemide Android’den ayni vakitte da HarmonyOS temelinde geliştirilen EMUI 11’in bulunduğu telefonda çok değişik tek arayüz sunmuyor. Huawei’in kendisinin işletim sistemi Android uygulamalarının tamamını desteklediği amaciyla de AppGallery’deki uygulamaların, meselesiz tek şekilde çalıştığı söyleniyor.

Weibo tarafında paylaşılan başka paylaşımlara göreyse HarmonyOS, Android tabanlı değil. tekrar de uyumluluk noktasında kullanıcıların mesele yaşamadığı aktarılıyor.

HarmonyOS 2.0 betaHarmonyOS 2.0 beta iki telefonHarmonyOS 2.0 beta yayımlandıHuaweiHuawei Mate 30 Pro

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir