HarmonyOS 2.0 tabanlı ilk akıllı saat duyuruldu!

Huawei imzalı HarmonyOS 2.0 için akıllı saat macerası başlıyor. Huawei Developer Conference 2020 etkinliğinde tanıtılan bu işletim sisteminin ilk durağı, titanyum kaplamalı bir akıllı saat olacak.

Bu akıllı saatin Qi kablosuz şarj teknolojisi ile de uyumlu bir şekilde çalışacağı açıklanmıştı. Bu ay Avrupa’da satışa sunulacağı duyurulan bu akıllı saati yakından tanıyoruz: Huawei Watch GT 2 Pro.

Huawei Watch GT 2 Pro HarmonyOS 2.0 ile donatılacak

GT 2 Pro’nun Avrupa sürümünde LiteOS isimli bir işletim sistemi yer alacak. Çin’de satılan versiyonunda ise HarmonyOS 2.0 kullanılacak. Huawei’de üst düzey bir yetkili olarak görev alan Zhang Wei, böyle bir stratejinin verimli olacağını düşünüyor.

Bu haberi duyuran ilk kişi olarak gündeme damgasını vuran Wei, Harmony 2.0 isimli işletim sisteminin GT 2 Pro ile test edileceğini ve bu sistemin önce Çin kullanıcıları tarafından onay alması gerektiğini söyledi. Ekran boyutu 1.39 inç olan bu akıllı saatin ekran çözünürlüğü 454 x 454 olarak açıklanmıştı.

Huawei Watch GT 2 Pro HarmonyOS 2.0

Batarya kapasitesi 455 mAh olan bu cihazın 14 günlük bir pil ömrü sunduğu biliniyor. Ayrıca bu ürünün üçüncü parti uygulamaları desteklediği de söylenmişti. Kendisinin ekranı Huawei imzalı bir akıllı telefonun ekranını yansıtabilecek ve tıpkı ikinci bir ekran gibi çalışacak.

Watch GT 2 Pro’nun Çin’de ne zaman satışa sunulacağı henüz belli değil. Birçok kaynak, bu akıllı saatin Huawei Mate 40 serisi ile aynı anda piyasaya sürüleceğini söylüyor. Bekleyip göreceğiz. HarmonyOS 2.0 hakkında neler düşünüyorsunuz?

HarmonyOS 2.0HarmonyOS 2.0 güncellemesiHuawei Watch GT 2 Prowatch gt 2 pro

Kaynak :shiftdelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir