Havadaki ve yüzeylerdeki virüsler, elektromanyetik enerji ile etkisiz hale gelecek

Ar-Ge tabanlı sensör, uzaktan denetim ve raporlama sistemleri geliştiren Smarte, korona virüsü tesirsiz vaziyete getiren Vironance teknolojisini yasama geçirdi. Kurucu müsterek Melih Ballıkaya, “Korona virüs pandemisi alana çıktığında insan sağlığını direk tehdit eden bu virüse karşı harekete geçmek istedik. yeryüzünde tek evvel var olan bu teknolojiyi binalarda virüs tespiti ve yok edilmesi emelini bulunan Ar-Ge çalışmaları neticeninde geliştirdik. Vironance teknolojisi, kapsam alanında hususi tek elektromanyetik alan oluşturuyor ve virüsleri, çeperlerini titreştirerek tesirsiz vaziyete getiriyor. Ayrı olarak Vironance, H1N1, H3N2, SARS, MERS benzeri virüsleri tesirsiz vaziyete getirmek amaciyla hatri sayilir büyüklükte umut vaat ediyor” dedi.

Ballıkaya, “Çalışmamızın başarısı Türkiye’de sağlık Bakanlığı’ndan ISO/IEC Standard 17025 akreditasyonuna sahip ve virüs deneyleri amaciyla akredite edilmiş laboratuvar tarafından raporlandı. Çalışmamızın hemide Türk Patent ve Marka müessesesi ayni vakitte da Avrupa Patent ve PCT nezdinde çok sayıda patent başvurularını gerçekleştirdik. alana koyduğumuz teknolojinin en kuvvetli yanı insan sağlığına zarar vermeden, virüsleri inaktif vaziyete getirmesidir. Kimyasallardan değişik olarak besin ile temasında gıdaya rastgele tek zarar vermez. Yalnızca tatbik edilen yüzeyde değil nesnenin derinliklerine iner ve kısa tek vakit içinde alakalı hacimde virüsü inaktif vaziyete getirir. Vironance teknolojisinin ülkemizde kullanılmaya başlanmasıyla birlikte alicilarin özellikle mağaza, otel, kafe ve restoran benzeri müsterek alanlarda sağlık endişelerinin azalacağına inanıyoruz. Bu mühim teknolojinin HORECA, perakende ve turizm sektörlerine katkı sağlayacağını, dışsatım gelirlerimizi de artıracağını düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

Yavuz: “Bulaş riskinin çok olduğu alanlara odaklandık”

Vironance teknolojisinin kullanım alanlarına ait detayları aktaran yönetim heyeti Üyesi Nazım Yavuz, “Tüm dünyayı tehdit eden korona virüs pandemisine karşı mühim tek teknolojiyi yasama geçirdik. Vironance teknolojisi korona virüsü tesirsiz vaziyete getiriyor. Bu teknolojiyi yasama geçirirken öncelikli olarak bulaş riskinin çok olduğu ve insanların toplu olarak vakit geçirdiği halk binaları, ofisler, okullar, restoranlar, kafeler, AVM ve perakende zincirleri benzeri yasamsal alanlardaki meselesi çözmeye odaklandık” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir