HAVELSAN’dan WhatsApp’a rakip uygulama

Tüm dünyanın gündemine bomba benzeri düşen WhatsApp sözleşmesi, kısa tek vakit içinde ülkemizde de çığ benzeri büyüyen tepkilerin odağı haline geldi. WhatsApp’in kullanıcılara mecburi tuttuğu sözleşme sonrası Bir hayli kullanıcı, WhatsApp alternatifi mesajlaşma uygulaması aramaya başladı. Bu gelişmeler neticeninde öne çıkan türk mali iletişim uygulamarına, tek yenisi dahada eklendi.

En emin mesajlaşma uygulaması: “HAVELSAN ileti”

HAVELSAN mühendisleri tarafından geliştirilen “HAVELSAN ileti”, dünyanın evvel ak kutu kriptografisine sahip emniyetli iletişim ve mesajlaşma uygulaması olarak öne çıkıyor.

Öncelikle HAVELSAN‘daki çalışanlar tarafından kullanılmaya başlanan uygulama, çığ benzeri büyüyen WhatsApp gündemi sonrası, Cumhurbaşkanlığı müdafaa Sanayii Başkanlığı, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı ve Rekabet Kurumu’nda da kullanıma sunuldu.

Özgün kriptografi algoritmaları ile geliştirilen “HAVELSAN ileti“, barındırdığı güvenlik teknolojileri ile dikkat çekiyor. kişisel verilerin savunması kapsamında üçüncü parti kişilerin mesajlarınızı ele geçirmesini engelleyen “ileti” uygulaması, müessesesel verileri güvende tutuyor.

Ayrıca “HAVELSAN ileti“nin dikkat çeken tek başka özelliği de, Google Play veyahut App Store benzeri mağazalara gereksinim duymadan yüklenebiliyor ve güncelleme alabiliyor oluşu. Mesajlaşmanın yanı sıra sesli ve görüntülü iletişim de sağlayan “ileti“, medya paylaşımını da destekliyor.

Yerli iletişim uygulamasının, Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından yayınlanan, Bilgi ve İletişim Güvenliği Rehberine ahenk gösteren olarak geliştirildiğini söyleyen HAVELSAN genel Müdürü Dr.Mehmet Akif Nacar, “HAVELSAN ileti, kullandığı ak Kutu Kriptografi Kütüphanesi sayesinde çok seviyede yazılımsal güvenlik ile verilerin emniyetli tek şekilde iletilmesini ve saklanmasını sağlamaktadır. Bu özelliği ile “ileti”, güvenlik açısından başka anlık mesajlaşma uygulamalarından tek adım öne çıkmaktadır. Uçtan uca iletişim güvenliğini sağlamakla birlikte, bilgi güvenliği kapsamında müesseselerin kendisinin sunucularına kurulumu yapılabilen ileti uygulamasında, iletişim güvenliğine değin ekstra tedbirler alındı. Merkezi yönetim paneli aracılığı ile kullanıcı ve grup yönetimi, müessesesel grup oluşturma benzeri işlemler kuruluş tarafından gerçekleştirilirken, kurumlara kendisinin asamalarini yönetme fırsatı da verilmektedir. HAVELSAN ileti, müesseselerin içerisinde bulunan sistemler ile emniyetli şekilde entegrasyon yapma desteğiyle, yaşamakta olduğumuz teknoloji çağında kişilerin hızlı iletişime geçmesine ve çalışma hayatında verimliliğin artmasına imkan sağlamaktadır.” dedi.

havelsanHAVELSAN iletimesajlaşma uygulamasısosyal medyawhatsapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir