Honor, AMD işlemcili MagicBook Pro’yu duyurdu

Honor, düzen ettiği tertemiz tek etkinlikte AMD işlemciye sahip tertemiz MagicBook Pro‘yu duyurdu. Teknik detaylarıyla oldukça alaka çeken model, şık tasarımıyla da ön planda bulunuyor. Honor MagicBook Pro nitelikleri ve fiyatı nasıl?

Honor MagicBook Pro özellikleri

Huawei’nin asagi kuruluşu olarak tanıdığımız Honor, düzen ettiği etkinlikte tertemiz laptop bilgisayarını tanıttı. MagicBook Pro, AMD’nin Zen iki mimarisine sahip var olan 4000H işlemciden gücünü alıyor. 7 nm mimariye sahip var olan bu işlemciler 8 çekirdek ve 16 iş parçacığı ile aynı klasmandaki başka işlemcilere göre iki kat çok performans sunuyor.

honor magicbook pro nitelikleri ve fiyatı

16.1 inç IPS ekrana sahip var olan bilgisayar, yüzde 90 ekran/gövde oranıyla birlikte FHD+ çözünürlüğünde bulunuyor. MagicBook Pro’nun ağırlığı ise 1.7 kilogram olarak açıklandı. Bir takım cihazlarda rastladığımız parmak izi okuyuculu güç düğmesi bu cihazda da karşımıza çıkarken, arkadan aydınlatmalı klavye yapısı da oldukça renk katmış görünüyor.

honor magicbook pro nitelikleri ve fiyatı

Honor MagicBook Pro, üç adet USB 3.0 bağlantı noktasına sahip. 11.5 saate civarindan FHD çözünürlükte video oynatabilen bilgisayar, 56Wh kapasiteli tek bataryaya sahip. Bu batarya USB-C girişli  ve 65W değerinde tek şarj cihazıyla şarj oluyor.

Honor, nihayet kullanıcı amaciyla MagicBook Pro’yu iki seçenekle sunuyor. İlk seçenekte AMD Ryzen 5 4500U yer alırken, 2. seçenek ise AMD Ryzen 7 4700U oluyor. Cihazda AMD Radeon Graphics ekran kartı yer alıyor ve 2666 MHz frekansa sahip 16 GB RAM ile 512 GB SSD ile birlikte satışa sunulacak.

honor magicbook pro nitelikleri ve fiyatı

Honor MagicBook Pro teknik özellikleri

– Ekran: 16.1 ‘ IPS panel, FHD+ çözünürlük

– İşlemci: AMD Ryzen 5 4500U ya da AMD Ryzen 7 4700U

– RAM: 2666 MHz 16 GB

– Depolama: 512 GB SSD

– Bağlantı: üç x USB 3.0, ikisi tek arada kulaklık girişi

– İşletim Sistemi: Windows 10

– Ağırlık: 1.7 kg

Honor MagicBook Pro fiyatı

Bugün itibarıyla ön siparişe açılan MagicBook Pro’nun satışına 30 Temmuz’da başlanacak. Bilgisayarın ücretleri işe şöyle;

– AMD Ryzen 5 4500U işlemcili model: 670 dolar (4.600 TL)

– AMD Ryzen 7 4700U işlemcili model: 740 dolar (5.075 TL)

AMD Ryzen işlemcili Honor MagicBookhonorHonor MagicBook Pro özellikleriHonor MagicBook Pro fiyatıMagicBook Pro

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir