Honor, Google destekli yeni seri üzerinde çalışıyor

Huawei, 2019 yılının ortasından beri ABD-Çin ticaret savaşı ile uğraşıyor. hali hazırda katı ambargolara maruz var olan şirket, asagi markalarından Honor’u resmen satarak bağını kopardı ve Honor ile AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ şirketlerinin ticaret yapmasının önünü açtı.

Honor’dan Google hizmetleri bulunan telefonlar geliyor

Rus gazetesi olan Kommersanta göre, Huawei ile irtibatı sona eren ve AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ merkezli şirketlerle ticaret yapmasının önü açılan Honor, Google hizmetlerini çalıştıran tertemiz tek akıllı telefon serisi üzerinde çalışıyor.

honor google servisleri

Şirket yetkililerinden biri, Huawei’den ayrılmanın AppGallery’nin var Honor telefonlarında kullanılabileceği mananına geldiğini belirtti. tertemiz cihazların ise HMS kullanmayacağını açıkladı. Honor şimdiye kadar, 18 aydan çok tek müddettir Google servisleri olmayan telefonları piyasaya sürüyor. Kommersant’ın 2020 amaciyla en hatri sayilir büyüklükte 2. akıllı telefon şirketi olduğunu açıklama ettiği Honor, Avrupa ve Rusya benzeri pazarlardaki satışları da bu sebeple ağırbaşlı zarar gördü.

Honor’ın tanıtılması beklenen en yakın telefonu V40 serisi olacak; ancak, bu telefonlar Huawei bünyesindeyken geliştirildiği amaciyla büyük olasılık Huawei Mobile Services ile piyasaya sürülecek. Google servisleri, hatri sayilir büyüklükte olasılıkla Honor X11 ve Honor 40 yeni sezon modelleri ile gelecek.

HMShonorhonor gmshonor google servisleriHuawei

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir