Honor telefonlar için Google açıklaması geldi

Yıllar süresince Huawei’nin tek asagi markası olarak kullanıcılara hizmet veren ülkemizde de etkin etkinlik gösteren Honor geçtiğimiz aylarda satılmıştı. Bu kapsamda Honor’un Huawei ile bağlantısının kalmaması, tertemiz modellerde Kirin işlemcilerin dışına çıkılmasını sağlarken Google ile alakalı heyecanlandırdı.

Honor telefonlar amaciyla Google engeli ortadan kalktı

Trump tarafından verilenen kararlar doğrultusunda AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ tarafından Huawei’ye tatbik edilen ambargo ayni ritimde devam ediyor. bu yüzden Huawei’nin ve asagi markalarının tertemiz telefonlarında hali hazırda Google servisleri yer almıyor.

Honor CEO’su George Zhao tertemiz dönemin nasıl olacağı, dahada doğrusu Google servislerinin art gelip gelmeyeceği Sualini yanıtladı. Google ile tekrar ortaklık amaciyla rastgele tek engelin kalmadığını belirten Zhao kullanıcıları sevindirdi.

Hali hazırda görüşmelerin başladığı argüman edilirken Intel, AMD, Qualcomm ve MediaTek ile ortaklıklara imzasini atılacağı geçtiğimiz haftalarda açıklanmıştı. Yakın vakitte piyasaya sürülen Honor V40’ın Google uygulamaları yüklü halde global pazarda satışa sunulup sunulamayacağı ise hali hazırda bilinmezliğini koruyor.

honorHonor CEOHonor google uygulamlarıHuawei

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir