Huawei Mate 40 farklı bir kamera dizilimiyle gelecek!

Huawei Mate 40 ile ilgili haberler gelmeye devam ederken, son olarak yayınlanan görüntüde telefonun sekizgen kamera dizilimini kullandığı ortaya çıktı. Akıllı telefon üreticileri cihazlarında kullandığı kameralar için farklı tasarım arayışlarına gitmeye başladı. Bugüne kadar pek çok farklı markadan kare, dikdörtgen, yuvarlak ve dağınık kamera dizilimleri gördük. Huawei’nin de bu noktada bambaşka bir tasarımla karşımıza çıkacağını görüyoruz. Ortaya çıkan yeni görselle göre, telefonun arka kısmında bulunan kameralar sekizgen bir alanın içine konumlandırılacak gibi görünüyor.

Huawei Mate 40, serinin en güçlüsü olacak

Şimdiye kadar yapılan sızıntılara göre, kamera tasarımının daha önce Mate 30 serisinde olduğu gibi yuvarlak bir alanın içerisinde olacağı ve buna dışarıdan flaşın eşlik edeceği düşünülüyordu ancak Huawei‘nin yöneticisi He Gang tarafından yayınlanan son görüntü tüm bu düşünceleri değiştirdi. Resmi olarak yayınlanan görsele göre, Mate 40 serisinin arka kısmında sekizgen biçimde bir kamera dizilimi göreceğiz. Ayrıca görsele baktığımızda fiziksel olarak ses tuşlarının da yer aldığını görebiliyoruz. Bu ayrıntıyla birlikte, Huawei’nin Mate 30 serisinde kullandığı sanal tuşlar fikrinin de ortadan kaldırıldığını görüyoruz.

Tüm bunların yanı sıra telefon ile ilgili başka olasılıklarda bulunuyor. Huawei Mate 40 serisinde farklı modeller için farklı tasarımlar sunacak olabilir. Farklı tasarım anlayışı Mate 40 serisi ile birlikte karşımıza çıkarsa, bu durum 2016’dan beri birden fazla amiral gemisi getiren Huawei için bir ilk olabilir.

Mate 40 serisi için resmi lansman tarihi 22 Ekim olarak belirlenmiş durumda. Bu tarihte telefon hakkında çok daha fazla teknik bilgi ve fiyatlandırma hakkında da bilgi sahibi olacağız.

HuaweiHuawei Mate 40Huawei mate 40 kameramate 40

Kaynak :shiftdelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir