Huawei Mate 40 serisi için kritik iddia!

Huawei Mate 40 serisi için belirlenen çıkış tarihi değiştirilebilir. Huawei Developer Conference 2020 etkinliğinde HarmonyOS 2.0 isimli yeni işletim sistemini, EMUI 11 isimli yeni yazılımını, FreeBuds Pro’yu, Watch GT 2 Pro’yu ve MateBook modellerini tanıtan Çinli firmanın yeni ailesi oldukça merak ediliyor.

Bu etkinlikte Mate 40 serisi ile buluşmayı bekleyenler hayal kırıklığına uğradı. Ayrıca Kirin 9000 işlemcisi hakkında da bir bilgi vermeyen Huawei, kendisine Amerika Birleşik Devletleri tarafından uygulanan ambargo karşısında ayakta kalmaya çalışıyor.

Huawei Mate 40 çıkış tarihi ile üzecek mi?

Mate 40, Mate 40 Pro ve Mate 40 Pro Plus modellerinden oluşan bu serinin daha ileri bir tarihte satışa sunulup sunulmayacağı henüz belli değil. Sızdırdığı bilgilerin doğruluğu ile güvenilirliğini ispatlayan Evan Blass, yukarıda yer alan soruya ne yazık ki olumlu bir cevap verdi.

Kısa bir süre önce Mate 40 serisinin önümüzdeki ay Çin’de piyasaya sürüleceğini öğrenmiştik ancak Blass’a göre bu bilgi doğru değil. Blass, bu akıllı telefon ailesinin 2021 yılında piyasaya sürüleceğini iddia etti.

Huawei Mate 40 çıkış tarihi

Geçen yılın eylül ayında Mate 30 serisini Çin’de piyasaya süren Huawei, bu seride bulunan modellerde Google’ın servislerini kullanamadı. Huawei tarafından kodlanan servisler ile ayakta kalan Mate 30 ailesi, 2019’un kasım ayında tüm dünyada satışa sunuldu.

Aynı stratejinin Mate 40 ailesi için de kullanılacağı konuşuluyor. Buna ek olarak Kirin 9000 işlemcisine veda etmek üzere olan Huawei cephesi bu konu hakkında şimdilik bir söz söylemeyi tercih etmiyor.

Huawei Mate 40Huawei Mate 40 çıkış tarihihuawei mate 40 proHuawei Mate 40 Pro çıkış tarihiHuawei Mate 40 Pro PlusHuawei Mate 40 Pro Plus çıkış tarihi

Kaynak :shiftdelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir