Huawei Mate X2 tasarımı gün yüzüne çıktı

Katlanabilir telefon pazarının öne çıkan markalarından Huawei’nin yeni katlanabilir telefonu için bazı detaylar belli oldu. Huawei Mate X2 tasarımı gün yüzüne çıktı. Diğer yandan Çinli teknoloji firmasının yeni katlanabilir telefonu beklenenden erken bir tarihte görücüye çıkacak.

Huawei Mate X2 tasarımı ile diğer katlanabilir telefonlardan ayrışıyor

Çinli teknoloji devi Huawei’nin yeni katlanabilir telefonu 22 Şubat‘ta duyurulacak. Cihazın çıkış tarihi, Huawei’nin resmi Weibo hesabı üzerinden açıklandı. Öte yandan telefonun tasarımı da büyük ölçüde netleşti.

Huawei Mate X2 çıkış tarihi beklenenden erken olurken, tasarımıyla da teknoloji severleri şaşırtmayı hedefliyor. Daha önceki sızıntılarda da ortaya çıkan, telefonun içe doğru katlanabileceği detayı netlik kazandı. Cihazın sızdırılan render görselini aşağıda görebilirsiniz.

Telefonun donanım özellikleri hakkında da bazı bilgi sızıntıları mevcut. Kirin 9000 işlemcisiyle gelmesi beklenen katlanabilir telefonun işletim sistemi ise Android 10 olacak. Aynı zamanda Huawei Mate X2’nin pil kapasitesinin de 4.400 mAh olacağı öne sürüldü.

Cihazın kamerası hakkındaki bazı detaylar da gün yüzüne çıktı. Dörtlü arka kamera kurulumuna sahip olacak telefonda; 50 Megapiksel çözünürlüğünde ana kamera, 16 Megapiksel ultra geniş açı, 12 Megapiksel telefoto lens ve 8 Megapiksel derinlik algılayıcısı yer alacak.

İlk etapta Çin özelinde tanıtılacak telefonun, diğer bölgelere ne zaman çıkacağı ise henüz bilinmiyor.

HuaweiHuawei Mate X2Huawei Mate X2 çıkış tarihiHuawei Mate X2 özellikleri

Kaynak :shiftdelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir