Huawei P10 Lite için büyük sürpriz: Beklenen özellik

Huawei P10 Lite amaciyla tertemiz tek EMUI 8 güncellemesi yayımlandı. Tam isimi EMUI 8.0.0.394 (C432) var olan bu güncellemenin kurulum işlemi amaciyla 783 MB’a gereksinim duyduğu öğrenildi.

2017 yılının mart ayında satışa sunulan bu akıllı telefon amaciyla hazırlanan alakalı güncellemenin Huawei Mate 8 amaciyla de geliştirildiği söylendi. Ekran boyutu 5.2 inç var olan P10 Lite, 3000 mAh’lik tek bataryaya ev sahipliği yapıyor.

Huawei P10 Lite tertemiz EMUI 8 güncellemesi ile tazelendi

32 GB depolama alanına ve 4 GB RAM özelliğine sahip var olan Çin menşeli bu ürüne iki adet pin ekranı eklendi. Bu ekranlardan tek tanesi dört haneli şifreleri onay ederken ötekisi 6 haneli şifreleri onay ediyor.

Ayrıca “Acil Durum” adli tek kalite de bu modeli kullanan kişilerin imdadına koşacak. güç düğmesine 5 kez basıldıktan ardindan etkin var olan bu özellik, kullanıcısının konumunu başka kullanıcılara gönderecek.

Huawei P10 Lite EMUI 8 güncellemesi

Kutusundan EMUI 5.1 (Android 7) ile çıkan P10 Lite’ın bu sene temmuz ayı amaciyla hazırlanan güvenlik yaması ile donatıldığı bildirildi. Bu modelin kamerası tek yüzü algıladığı süre süresince ekranın kapanmasına destur vermeyecek.

Son olarak Huawei tarafından geliştirilen sesli asistanın bu telefona eklenmesi Bir hayli kullanıcıyı sevindirdi. Bundan bunun benzeri Çinli firmanın sesli asistanı (Celia – Huawei Assistant) P10 Lite’a eşlik ediyor. Bu asistan bu sene kullanıcıların beğenisine sunulmuştu.

Huawei P10 Lite ile alakalı neler düşünüyorsunuz?

emuiemui 8HuaweiHuawei P10Huawei P10 Lite

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir